Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Nikola Radosova: Chciałabym podnosić swoje umiejętności

Nikola Radosova: Chciałabym podnosić swoje umiejętności

fot. archiwum

- Chciałam zrobić kolejny krok, którym byłaby gra w silniejszej lidze. Polska ma bardzo silną ligę i zawsze marzyłam, żeby w niej zagrać - powiedziała nowa zawodniczka BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała, Nikola Radosova.

Czy siatkówka to na Słowacji popularny sport?

Nikola Radosova: Niestety nie. Na Słowacji siatkówka nie jest zbyt popularna, przez co wielu zawodników i zawodniczek gra w innych krajach.Po okresie gry w słowackiej Nitrze grałaś później w Austrii w zespole SVS Post Schwechat, a następnie w niemieckim SC Poczdam. Gdzie grało ci się najlepiej?

– Zaczynałam grać w siatkówkę w moim mieście – Prievidzy. Kiedy miałam 14 lat, wyjechałam do Nitry na pół sezonu. Było tam wiele młodych dziewczyn z całej Słowacji. Tam też zaczęłam się uczyć „prawdziwej” siatkówki. Następnie wyjechałam do Schwechat, gdzie grałam w kilku świetnych meczach. Tam już występowałam z dużo starszymi zawodniczkami, które pomogły mi polepszyć swoje umiejętności. Później wyjechałam do Niemiec, ponieważ chciałam grać w silniejszej lidze. Trudno powiedzieć, gdzie było najlepiej, bo w każdym z tych zespołów grałam w innym wieku i miałam inną pozycję w drużynie. Lubię je wszystkie, bo we wszystkich nabrałam różnych doświadczeń i spotkałam ludzi, którzy aż do teraz są moimi dobrymi przyjaciółmi. Muszę jednak powiedzieć, że przez ostatnie dwa lata w Niemczech czułam się naprawdę świetnie.

Po dwóch latach gry w Poczdamie zdecydowałaś się zmienić klub. Wybrałaś BKS Aluprof. Dlaczego?

– Chciałam zrobić kolejny krok, którym byłaby gra w silniejszej lidze. Polska ma bardzo silną ligę i zawsze marzyłam, żeby w niej zagrać. BKS Aluprof to bardzo utytułowany klub, więc kiedy dostałam propozycję gry w Bielsku-Białej, bardzo się ucieszyłam, że będę mogła grać i rywalizować w tej drużynie.

W swoich dotychczasowych klubach zawsze grałaś dłużej niż jeden sezon. Czy w BKS-ie Aluprofie również pozostaniesz więcej niż rok?

Chciałabym stale podnosić swoje umiejętności. Polska liga mi to gwarantuje, dlatego chciałabym w Polsce zostać dłużej niż rok.

Jakie stawiasz sobie cele, grając w bielskim klubie?

– Na pewno doskonalić swoje siatkarskie umiejętności i wygrać z moim zespołem tyle meczów, ile to tylko możliwe. Chciałabym także zanotować dobry wynik w lidze na koniec sezonu. A tak poza tym moim celem jest także nauczenie się języka polskiego.

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved