Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Monika Naczk: Nie miałam wątpliwości, że to dobra decyzja

Monika Naczk: Nie miałam wątpliwości, że to dobra decyzja

fot. Łukasz Krzywański

28-letnia środkowa wraca na siatkarskie parkiety po przerwie macierzyńskiej. Monika Naczk w nowym sezonie będzie stanowiła o sile Wisły pod siatką. Teraz w rozmowie z nami opowiada m.in. o tym, jak trafiła do zespołu i o pracy z trenerem Zawieraczem.

Jak to się stało, że znalazła się pani w Wiśle?

Monika Naczk: Po przerwie szukałam możliwości wznowienia przygody z siatkówką w Warszawie. Miałam okazję pracować z trenerem Zawieraczem w Pile. Agata Karczmarzewska-Pura opowiadała mi o klubie w samych superlatywach, a spotkanie z panem prezesem zaowocowało podpisaniem kontraktu i tak zostałam zawodniczką Wisły. Jestem bardzo usatysfakcjonowana, że wracam na parkiet.

Co panią przekonało do Wisły?– To ja musiałam przekonać pana prezesa do mojej osoby. Dziękuję za zaufanie i dołożę wszelkich starań, by swoją postawą na boisku i poza nim udowodnić, że to był dobry wybór.

Śledziła pani zeszły sezon Wisły? Jeśli tak, to co pani sądzi o tym, że drużyna nie przegrała meczu?

– Śledziłam poczynania zespołu, byłam nawet na meczu z Nadarzynem. Wisła Warszawa dysponowała bardzo doświadczonym składem i nie miała sobie równych w rozgrywkach grupowych. Podobnie było też w turniejach o awans do I ligi, cel został osiągnięty, a wykonana praca przyniosła efekt w postaci sukcesu.

Jakie ma pani sportowe ambicje, przychodząc do Wisły? W jakiej jest pani formie po przerwie macierzyńskiej?

Cechuje mnie duża ambicja, więc przychodzę do Wisły, by grać o zwycięstwo w każdym meczu. Liczę na to, że uda się nam stworzyć zgrany kolektyw z dobrą atmosferą w szatni, a ciężka praca na treningach przybliży nas do osiągania dobrych rezultatów. Moją formę siatkarską zamierzam budować od okresu przygotowawczego, póki co wracam do aktywności fizycznej, wzmacniam mięśnie, by wytrzymać trudy zbliżającego się sezonu. Będziemy zespołem łączącym młodość z doświadczeniem. Niezwykle cieszę się na myśl o powrocie do siatkówki, dlatego chciałabym zarazić tą radością pozostałe koleżanki. Nie mogę doczekać się rozpoczęcia przygotowań.

Czy wie pani coś o szkoleniowcu Wisły i jego metodach?

Współpracowałam z trenerem Zawieraczem w Pile przez dwa sezony. Znam doskonale jego system pracy i ufam, że zbudujemy solidną formę sportową, która pozwoli dobrze prezentować się na boisku, walcząc z ambicją o każdy punkt. Trener ma swój pomysł na prowadzenie zespołu, jasno określony plan, który skrzętnie realizuje.

Zna pani jakieś zawodniczki z nowego zespołu?

– Miałam okazję grać z Anią Manikowską jeszcze w młodzieżowej reprezentacji Polski, z Anią Sołodkowicz spotkałyśmy się w Sopocie, a Magdę Saad znam ze zgrupowań seniorskiej reprezentacji Polski oraz Orlen Ligi.

Długo zastanawiała się pani nad propozycją z Wisły?

– Po rozmowie z najbliższymi i z trenerem Zawieraczem czekałam jedynie na zielone światło od pana prezesa. Nie miałam wątpliwości, że to dobra decyzja. Liczę na to, że z powodzeniem uda mi się połączyć macierzyństwo z graniem, a Matyldka z tatą będą przychodzić na mecze i wspierać Wisłę dopingiem.

Wisła może wygrać pierwszą ligę, a nie awansować z powodu zamknięcia ligi. Co pani sądzie o tym regulaminie?

Sezon jest długi i wiele może się wydarzyć, dlatego nie chcę wyrażać opinii w tej sprawie. Zależy mi na tym, by Wisła Warszawa pięła się w tabeli, prezentując ciekawą dla kibiców siatkówkę, a czas pokaże, jakie decyzje zapadną.

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved