Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mariusz Bujek: Zespołowość będzie naszą siłą

Mariusz Bujek: Zespołowość będzie naszą siłą

fot. Bogusław Krośkiewicz

- Od kilku już ładnych lat gram w pierwszoligowych rozgrywkach i to z całkiem dobrymi wynikami. Mam nadzieję, że nic się w tej kwestii nie zmieni - śmieje się Mariusz Bujek, który po kilkuletniej przerwie ponownie pracuje w Policach.

O sile zespołu będą decydowały pojedyncze siatkarki, czy będzie trener raczej scalał drużynę tak, aby jego największą siłą była zespołowość?

Mariusz Bujek:Siatkówka to sport zespołowy, więc będziemy robić wszystko, żeby zmienić mentalność z „ja” na „MY”. Tylko zespołowo możemy ugrać dobry wynik końcowy. Nie mam w drużynie gwiazd mogących rozstrzygać w pojedynkę spotkania. O zwycięstwach zdecyduje zatem to, co moje zawodniczki zrobią na parkiecie jako zespół.

Na co będzie stać PSPS Chemika Police w obecnym kształcie na poziomie I-ligowych rozgrywek?Od kilku już ładnych lat gram w pierwszoligowych rozgrywkach i to z całkiem dobrymi wynikami. Nam nadzieję, że nic się w tej kwestii nie zmieni. (śmiech)

Czy spotkanie z Jokerem Mekro Świecie będzie w jakimś stopniu wyjątkowe dla pana?

Nie, absolutnie! Nie będą temu spotkaniu towarzyszyły żadne podteksty. To będzie jeden z meczów ligowych. No i będę miał szansę podziękować sponsorom Jokera za rzetelne wywiązanie się z naszych ustaleń. Muszę przyznać, że naprawdę rzadko zdarza się taka solidność.

Sporą część zespołu stanowią zawodniczki, które doskonale trener zna ze wspólnej pracy bądź to w Chemiku, bądź w innych klubach. To one będą stanowiły o sile tego zespołu?

To prawda, znam wiele spośród nich, ale długo też ich nie widziałem. Ważne będzie to, aby dziewczyny przypomniały sobie, jak to jest pracować z Mariuszem Bujkiem. To będzie kluczem do sukcesu. Nie mam żadnych wątpliwości, że wszystkie szybko poznają mnie i naszą filozofię gry. Naszą siłą będzie zespół.

*więcej w Dzienniku Polickim
*rozmawiał Gracjan Broda

źródło: dziennikpolicki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved