Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Kołodziej: Gra w Ostrołęce to dla mnie wyzwanie

Krzysztof Kołodziej: Gra w Ostrołęce to dla mnie wyzwanie

fot. Igor Skawiński / Foto Everest

- Nie znam jeszcze moich nowych kolegów z drużyny, ale mam nadzieję, że tak jak ja przyszli do Ostrołęki, żeby na koniec sezonu znaleźć się w czołowej czwórce ligi - powiedział nowy libero Pekpolu Ostrołęka, Krzysztof Kołodziej.

Kilka dni temu Energa Pekpol Ostrołęka ogłosiła na swojej oficjalnej stronie internetowej, że do zespołu dołączył 22-letni libero, Krzysztof Kołodziej. W minionych rozgrywkach urodzony w 1993 roku Kołodziej reprezentował barwy Cuprum Lubin w rozgrywkach Młodej Ligi, więc występy na pierwszoligowych parkietach będą dla niego sporym sportowym awansem. – Cieszę się i dziękuję mojej nowej drużynie za szansę gry w I lidze. Chcę odwdzięczyć się prezentowanym przeze mnie poziomem sportowym i dużą dawką energii na boisku. Jest to dla mnie wyzwanie i nowe doświadczenie, ponieważ nie spędziłem jeszcze sezonu na parkietach I ligi – przyznał libero Pekpolu.

Krzysztof Kołodziej nie po raz pierwszy ma styczność z ostrołęckim klubem. Już wcześniej miał okazję trenować z Pekpolem, jednak wtedy jego pobyt w północnej części kraju nie zakończył się podpisaniem umowy. – Wybrałem klub z Ostrołęki dlatego, że trenowałem w Pekpolu dwa lata temu w okresie przygotowawczym. Jest to dla mnie sprawdzony klub. Wiem, że jest tu dobra atmosfera i całe miasto żyje siatkówką, więc chcę być częścią tego życia – wytłumaczył popularny „Rychu”.

Nie znam jeszcze moich nowych kolegów z drużyny, ale mam nadzieję, że tak jak ja przyszli do Ostrołęki, żeby na koniec sezonu znaleźć się w czołowej czwórce ligi – opowiedział o swoich oczekiwaniach młody libero. O spektakularny sukces na pierwszoligowych parkietach może być stosunkowo trudno, ponieważ team z Ostrołęki dosyć mocno przebudował skład i zainwestował w młodych siatkarzy, którzy na poziomie I ligi nie mają zbyt dużego doświadczenia. Według Kołodzieja z ocenami zespołu należy się wstrzymać do startu rozgrywek, bo to boisko zweryfikuje, na co stać ostrołęckich siatkarzy. – Słyszę dużo negatywnych opinii na temat młodego wieku naszego teamu, dlatego chciałbym, żeby kibice poczekali na rezultaty naszych ligowych zmagań i dopiero wtedy określali nasz poziom gry. Oczywiście spodziewam się lepszego wyniku niż ten, który Pekpol osiągnął w minionym sezonie. Po to wkładam buty, skarpety, szorty i koszulkę z herbem klubu, żeby wejść na boisko i bić się z przeciwnikiem. Nie chcę obstawiać dokładnego celu na obecny sezon, ale z mojej strony klub i kibice mogą liczyć, że całe boisko będzie pływać w moim pocie – podsumował Krzysztof Kołodziej.Pomimo jedynie 22 lat libero ma już na swoim koncie wiele sukcesów. Wraz z Norwidem Częstochowa udało mu się zdobyć srebrny medal mistrzostw Polski kadetów, a w kolejnym sezonie mistrzostwo Polski juniorów. Najważniejszym indywidualnym wyróżnieniem dla Kołodzieja jest do tej pory tytuł najlepszego libero mistrzostw Polski kadetów, a także powołanie do szerokiej kadry reprezentacji Polski juniorów. Oprócz kilku cennych medali 22-latek za sobą ma także całkiem spory bagaż doświadczeń wywieziony z różnych klubów. Po okresie gry w rozgrywkach młodzieżowych w ekipie z Częstochowy Kołodziej zawitał do Wandy Kraków, Morza Bałtyk Szczecin czy młodego zespołu Cuprum Lubin. Ostrołęka jest kolejnym miejscem w jego siatkarskiej karierze, a marzeniem jest zagranie w brazylijskiej Superlidze. – Lubię poznawać nowych ludzi i nowe miejsca. Tym żyję i to mnie napędza to życia i grania. Ciągłe „życie na walizkach” jest ceną za próbę wybicia się w siatkarskim świecie. Jest to spore wyzwanie i kosztuje mnie wiele wyrzeczeń, ale też daje wiele radości – zakończył libero Pekpolu Ostrołęka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved