Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > GTPS zagra w II lidze, ale znacznie odmłodzi skład

GTPS zagra w II lidze, ale znacznie odmłodzi skład

fot. archiwum

GTPS znalazł sponsora na grę w Krispol I Lidze, ale nie miał w niej miejsca. Istniała też groźba, że nie zagra w ogóle na szczeblu centralnym. Ostatecznie klub zostanie zgłoszony do II-ligowych rozgrywek, ale jego skład oparty będzie na młodych zawodnikach.

Od kilku lat GTPS Gorzów Wielkopolski nieudanie walczy o powrót do I ligi. W minionym sezonie był bardzo blisko osiągnięcia tego celu, bowiem dotarł do turnieju finałowego. W nim jednak powinęła mu się noga, a porażka z Czarnymi Katowice spowodowała, że musiał obejść się smakiem awansu do Krispol I Ligi. Później pojawiło się jeszcze światełko w tunelu, bowiem istniała możliwość, że lubuska drużyna zastąpi w rozgrywkach wyższej klasy borykającego się z kłopotami finansowymi Kęczanina. Jednak wszystko wskazuje na to, że Kęty nadal będą miały siatkówkę na pierwszoligowym poziomie, a GTPS nie zagra na zapleczu PlusLigi. – To był dla nas największy problem, bo sponsor był i czekał, żeby zainwestować w klub grający w I lidze, niższa klasa rozgrywkowa go nie interesowała. Wiadomo, że I liga jest bardziej atrakcyjna – powiedział Krzysztof Kocik, szkoleniowiec GTPS-u.

Taki obrót spraw spowodował, że nad gorzowskim klubem zaczęły zbierać się czarne chmury. Istniała nawet groźba, że nie wystartuje w rozgrywkach szczebla centralnego. Ostatecznie jednak wciąż walczył będzie w II lidze. – Na zgłoszenie się do rozgrywek mamy jeszcze tylko tydzień czasu, termin jest napięty, zwłaszcza że nie mamy zbudowanego składu, bo większość chłopaków znalazła sobie nowych pracodawców, co nie było problemem po poprzednim, udanym sezonie – podkreślił Kocik. – Mieliśmy więc duży problem, by podjąć decyzję o przyszłości klubu. Ostatecznie zgłosimy go do rozgrywek II ligi. Obecnie są prowadzone rozmowy z władzami miasta. Dzięki ich zaangażowaniu siatkówka w Gorzowie nadal będzie istniała – dodał trener GTPS-u.

W nadchodzącym sezonie gorzowski zespół będzie oparty na młodych zawodnikach, przed którymi nie zostaną postawione wygórowane cele. – W większości drużyna będzie się składała z młodych zawodników, głównie wychowanków i siatkarzy, którzy przyjdą na studia do Gorzowa oraz tych, którzy mieszkają już w tym mieście – powiedział Kocik. – Na pewno to nie będzie zespół budowany z myślą o walce o wielkie cele i awans do I ligi – zakończył szkoleniowiec lubuskiego zespołu.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved