Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Gstaad Major: Falstart Kołosińskiej i Brzostek

Gstaad Major: Falstart Kołosińskiej i Brzostek

Nieudanie zmagania grupowe w Gstaad Major rozpoczęła Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Polki przegrały w pierwszym meczu z kanadyjskim duetem 0:2. W drugim meczu grupowym biało-czerwone uległy parze ze Szwajcarii i jutro staną pod ścianą.

Rywalizację w turnieju głównym Kinga Kołosińska i Monika Brzostek rozpoczęły od starcia z kanadyjskim duetem – Bansley/Pavan. Początek spotkania był wyrównany, ale z biegiem czasu niewielka przewaga zaczęła uwidaczniać się po stronie siatkarek spod znaku Klonowego Liścia. W środkowej fazie premierowej odsłony odskoczyły one od biało-czerwonych na cztery oczka. Nasze zawodniczki nie znalazły skutecznej recepty, by zniwelować straty, a rywalki pewnie „dowiozły” wypracowaną wcześniej przewagę do końca tej części spotkania (21:17).

W pierwszych minutach drugiej partii ponownie oba duety szły łeb w łeb, jednak tym razem z biegiem czasu to Polki zaczęły przejmować inicjatywę na boisku. Wprawdzie nie udało im się odskoczyć od siatkarek z Ameryki Północnej na znaczną odległość punktową, ale dwa oczka przewagi w środkowej fazie seta dawały nadzieję na korzystne jego rozstrzygnięcie i doprowadzenie do decydującej odsłony. Jednak Kanadyjki nie zamierzały tanio sprzedawać skóry, a ich konsekwentna gra w końcu pozwoliła im doprowadzić do remisu. W końcówce Kołosińska i Brzostek wygrywały jeszcze 18:17, ale ostatnie słowo należało do rywalek, których łupem padła również druga część spotkania (21:19). Oznaczało to, że biało-czerwone od niepowodzenia rozpoczęły zmagania w Gstaad Major.

Bansley/Pavan CAN [9] – Kołosińska/Brzostek POL [24] 2:0
(21:17, 21:19)

W drugim meczu grupowym Kinga Kołosińska i Monika Brzostek zmierzyły się ze szwajcarską parą Nadine Zumkehr/Joana Heidrich. Niestety, również w tym spotkaniu rywalki miały sporą przewagę nad naszymi reprezentantkami. Pierwszego seta Polki przegrały dość wysoko, do 15. W drugim nie było lepiej, Szwajcarki wygrały do 14 i dzisiejszy dzień nasze siatkarki zakończyły z dwoma porażkami na koncie. Szansę na wyjście z grupy z trzeciego miejsca Polki będą miały jutro podczas meczu z parą z Vanuatu.

Zumkehr/Heidrich SUI [8] – Kołosińska/Brzostek POL [24] 2:0
(21:15, 21:14)