Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ekstraklasa otwiera się na zespoły z zaplecza Orlen Ligi

Ekstraklasa otwiera się na zespoły z zaplecza Orlen Ligi

fot. archiwum

Przesądzone jest, że dla Zawiszy, ŁKS-u i Budowlanych z Torunia zabraknie w tym sezonie miejsca w ekstraklasie. Niewykluczone, że sytuacja zmieni się za rok, bowiem Orlen Liga otwiera furtkę dla pierwszoligowców, dopuszczając możliwość gry czternastu zespołów.

W ogłoszonym na stronie internetowej Orlen Ligi komunikacie czytamy, że Rada Nadzorcza Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. podjęła uchwałę, w myśl której Orlen Liga w sezonie 2016/2017 może liczyć czternaście zespołów. Tym samym liczebność drużyn w kobiecych rozgrywkach może być identyczna z ligą mistrzów świata – PlusLigą. Podejmując starania o poszerzenie Orlen Ligi, kierujemy się także tym wzorcem oraz determinacją drużyn, które chcą dołączyć do elity.

Trzy pierwszoligowe zespoły: MLKS Roltex Zawisza Sulechów, Budowlani Volley Toruń oraz ŁKS Commercecon Łódź zgłosiły bowiem chęć występowania w Orlen Lidze już w sezonie 2015/2016. Starania całych środowisk siatkarskich w Sulechowie, Toruniu i Łodzi budzą nasz wielki szacunek i pokazują, że Orlen Liga ma szanse na dalszy rozwój. Okazało się, że po tym, jak powiększyliśmy liczbę drużyn grających w Orlen Lidze do dwunastu, nadal jest ogromne zainteresowanie innych ośrodków udziałem w najlepszej lidze siatkówki kobiet w naszym kraju.

Po dogłębnej analizie obecnej sytuacji, mając na uwadze rok kwalifikacji olimpijskich, uznaliśmy jednak, że trzy aspirujące do Orlen Ligi zespoły nie wyprzedzają w tej chwili pod względem organizacyjnym, finansowym czy też potencjału sportowego ekip, które już rywalizują w najwyższej klasie rozgrywkowej. Podjęliśmy też działania, które mają na celu podniesienie poziomu sportowego i atrakcyjności Orlen Ligi w obecnym kształcie. Ostatni w tabeli KS Pałac Bydgoszcz zostanie dopuszczony do rozgrywek, jednak pod warunkiem, że w sezonie 2015/16 władze klubu zbudują silniejszy pod względem sportowym zespół. Podejmując taką decyzję, mieliśmy też na uwadze ponad trzydziestoletnią historię kobiecej siatkówki w Bydgoszczy, dobrą pracę z młodzieżą, a także fakt, że klub prowadzi przejrzystą politykę finansową, nie ma żadnych zaległości wobec innych podmiotów.Liczymy, że kluby chętne do gry w Orlen Lidze doskonale wykorzystają dodatkowe sześć miesięcy na jeszcze lepsze dostosowanie się do wymogów gry w siatkarskiej elicie i będą 
w przyszłości podnosiły jej atrakcyjność i stanowiły o jej sile.

Jacek Kasprzyk,
Prezes Zarządu PLPS S.A.

źródło: orlen-liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved