Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite Vaduz: Zmienne szczęście Polek

CEV Satellite Vaduz: Zmienne szczęście Polek

fot. FIVB

Dwie polskie, żeńskie pary wystartowały w kwalifikacjach CEV Satellite Vaduz. Duet Baran/Gruszczyńska wykazały wyższość nad Greczynkami, ale Kociołek i Strąg przegrały z Rosjankami, więc tylko jedna nasza para gra dalej.

W kwalifikacjach do turnieju głównego CEV Satellite Vaduz wystartowały dwie polskie pary. Jagoda Gruszczyńska i Karolina Baran trafiły na grecki duet – Manavi/Parisaki. Pierwsza odsłona spotkania była dość wyrównana, a dość często wynik oscylował wokół remisu. Jednak w decydujących momentach zdecydowanie więcej zimnej krwi zachowały biało-czerwone, które tę część meczu rozstrzygnęły na swoją korzyść (21:19). W drugim secie rywalki nie postawiły im już tak dużego oporu, a nasze siatkarki szybko uzyskały bezpieczne prowadzenie, które dowiozły do końca partii. Wygrana 21:12 zapewniła im awans do zmagań głównych.

Zdecydowanie gorzej spisały się Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg, które w kwalifikacjach los zetknął z rosyjską parą – Motricz/Jeżak. Polki od początku meczu próbowały dobrać się do skóry przeciwniczkom, ale te odpierały ich ataki. W obu odsłonach biało-czerwonym nie udało się znaleźć skutecznej recepty na wykazanie wyższości nad Rosjankami. Mimo że dzielnie walczyły o korzystny rezultat, to w decydujących momentach obu setów inicjatywa leżała po stronie rywalek. Zaowocowało to ich zwycięstwem do 18 i 16, a taki wynik zakończył udział Kociołek i Strąg w zmaganiach w Vaduz.

Baran/Gruszczyńska POL [1] – Manavi/Parisaki GRE [16] 2:0
(21:19, 21:12)
Motricz/Jeżak RUS [9] – Kociołek/Strąg POL [8] 2:0
(21:18, 21:16)źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved