Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Z ligi belgijskiej do ŁKS-u

Z ligi belgijskiej do ŁKS-u

fot. archiwum

Dwunasta zawodniczka podpisała kontrakt na przyszły sezon z wicemistrzem I ligi kobiet, ŁKS-em Commercecon Łódź. To skrzydłowa belgijskiego zespołu VC Mosan Yvoir, Karolina Sawaniewicz. Łódzki klub chce kolejny raz udowodnić, że powinien grać w ekstraklasie.

25-letnia Karolina Sawaniewicz jest wychowanką MCKiS-u Jaworzno, w barwach którego jeszcze jako juniorka zadebiutowała w rozgrywkach II ligi kobiet. Po skończeniu szkoły średniej wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie była zawodniczką akademickich zespołów Midland College i Towson University. Po skończonych studiach wróciła do Europy, trafiając do belgijskiej League B do zespołu Barbar Girls Bruksela, w barwach którego wywalczyła awans do ekstraklasy. Ostatni sezon polska skrzydłowa spędziła w zespole VC Mosan Yvoir, po czym… postanowiła wrócić do kraju.

W maju mierząca 180 cm wzrostu Karolina Sawaniewicz pojawiła się na treningach Łódzkiego Klubu Sportowego i przekonała do siebie trenera Macieja Bartodziejskiego. Zawodniczka miała również oferty z innych polskich klubów, ostatecznie wybrała jednak ofertę ŁKS-u, który na najbliższy sezon stawia sobie ambitne cele. – Zamierzamy udowodnić, że decyzja PLPS-u nie dająca nam prawa do gry w ekstraklasie była błędem. Będziemy w przyszłym sezonie walczyli o zwycięstwo w I lidze kobiet i w tym właśnie ma pomóc nam również Karolina. Chcemy pokazać, że sportowo i organizacyjnie nie tylko nie odstajemy od niektórych klubów w Orlen Lidze, ale znacznie je przewyższamy – mówi prezes klubu, Hubert Hoffman.

Karolina Sawaniewicz jest dwunastą zawodniczką, która podpisała kontrakt z ŁKS-em Commercecon Łódź. Nie oznacza to jednak, że ostatnią. Niewykluczone, że do zespołu dołączy jeszcze jedna środkowa.źródło: siatkalks.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved