Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Kosok nie zagra już w Jastrzębskim Węglu

Grzegorz Kosok nie zagra już w Jastrzębskim Węglu

fot. Arkadiusz Kogut / Jastrzębski Węgiel

Grzegorz Kosok opuszcza po sezonie zespół Jastrzębskiego Węgla. Wszystko wskazuje na to, że na Śląsku po ograniczeniu finansowania przez głównego sponsora powstanie zupełnie nowa drużyna. Do zespołu dołączył środkowy AZS-u Olsztyn, Piotr Hain.

Grzegorz Kosok po pięciu sezonach spędzonych w Resovii Rzeszów rok temu przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla. Wydawało się, że zadomowi się na Śląsku na dłużej, zawodnik jednak podjął decyzję o opuszczeniu klubu. 29-letni środkowy jest już dziewiątym zawodnikiem, który odchodzi po sezonie z Jastrzębskiego Węgla. Podobne decyzje podjęli już Michał Łasko, Zbigniew Bartman, Damian Wojtaszek, Mateusz Malinowski, Dmytro Filippov, Denis Kaliberda, Guillame Quesque oraz Krzysztof Gierczyński.

Po ograniczeniu finansowania klubu przez głównego sponsora, Jastrzębską Spółkę Węglową, na Śląsku powstanie zupełnie nowy zespół. Wszystko wskazuje na to, że jastrzębianie z ograniczonym budżetem mogą przestać liczyć się już w krajowej czołówce i będą musieli postawić na zawodników mniej znanych i tańszych. Z oferty klubu skorzystali już Maciej Muzaj ze Skry Bełchatów oraz Adrian Mihułka z pierwszoligowej Victorii Wałbrzych.

Nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla został również środkowy AZS-u Olsztyn, Piotr Hain. Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w STS-ie Victorii Lubliniec, skąd trafił do Delic-Polu Norwida Częstochowa. Następnie został objęty szkoleniem centralnym w SMS-ie PZPS Spała. Na parkietach PlusLigi kojarzony jest jednak głównie z Indykpolem AZS Olsztyn, w którym spędził ostatnich pięć lat. Jako zawodnik tego klubu został powołany do kadry Polski na uniwersjadę w Kazaniu, gdzie wraz z kolegami z drużyny wywalczył srebrny medal.Teraz będzie bronił barw Jastrzębskiego Węgla. Dlaczego zdecydował się na taki krok w swojej karierze? – Jest to podyktowane dalszą chęcią rozwoju w klubie, który jest lepiej zorganizowany i gra o wyższe cele niż mój poprzedni klub. W Olsztynie spędziłem pięć lat i było to najlepsze pięć lat mojego życia. Mam nadzieję, że tak samo będę mógł powiedzieć o Jastrzębskim Węglu – mówi Piotr Hain. – Cieszę się, że Piotr będzie częścią naszego zespołu. Mam nadzieję, że dobrze wkomponuje się w nową drużynę Jastrzębskiego Węgla – mówi Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

źródło: inf. własna, jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved