Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Cztery nowe twarze w pierwszoligowej Wiśle Warszawa

Cztery nowe twarze w pierwszoligowej Wiśle Warszawa

fot. archiwum

W ostatnich dniach Wisła zatrudniła łącznie cztery zawodniczki. Najpierw ekipę trenera Mirosława Zawieracza wzmocniły młode przyjmujące. Kilkadziesiąt godzin później kontrakty podpisały tym razem bardziej doświadczone i utytułowane środkowe.

Jako pierwsze z warszawską drużyną związały się dwie wychowanki PTPS-u Piła. Obie są przyjmującymi. Sandra Zaczkowska i Daria Janowicz zostały nowymi zawodniczkami Wisły Warszawa. – Kariera stoi przed nimi otworem – uważa trener zespołu Mirosław Zawieracz.

Zaczkowska ma 19 lat i w ostatnim sezonie występowała w Młodej Lidze w zespole z Piły. Ma 182 centymetry wzrostu. Wielokrotnie była wybierana najlepszą zawodniczką turniejów juniorek. Janowicz natomiast ma 20 lat i jeszcze w sezonie 2013/2014 grała razem z Zaczkowską w Pile. Przed poprzednimi rozgrywkami odeszła jednak do Budowlanych Toruń. Tam zbierała doświadczenie u boku starszych zawodniczek.

To są dwie młode siatkarki, które są zdolne i mają potencjał. Na dzisiaj nie będą może pierwszoplanowymi postaciami drużyny, ale cała kariera stoi przed nimi otwarta. Chciały przyjść do naszej drużyny rozwijać się, zrobić krok naprzód. My bardzo chętnie z tej decyzji skorzystaliśmy. Już niedługo przy wytężonej pracy i chęciach będą zawodniczkami, które w wydatnym stopniu przyczynią się do sukcesów Wisły – mówi trener Mirosław Zawieracz.Kolejnymi zawodniczkami, które dołączyły do Wisły, są dwie środkowe. Pierwszą z nich jest 28-letnia leworęczna Monika Naczk, a więc była reprezentantka Polski i zawodniczka z wielosezonowym doświadczeniem z Orlen Ligi. Przed poprzednimi rozgrywkami odeszła z Pałacu Bydgoszcz. Podpisała umowę z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, ale wtedy okazało się, że spodziewa się dziecka. Naczk rozwiązała kontrakt. Teraz wraca na parkiety po przerwie macierzyńskiej.

Rok starsza Ivana Isailović to aktualna reprezentantka Serbii. Jeszcze dwa sezony temu występowała w znakomitym niemieckim klubie Schweriner SC, a ostatnio grała w ojczyźnie. W 2007 roku środkowa zdobyła z kadrą wicemistrzostwo Europy. – Obie zawodniczki na pewno będą dla nas dużym wzmocnieniem. Inaczej nie zdecydowalibyśmy się na ich zatrudnienie – zdradza trener Mirosław Zawieracz.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved