Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Andrea Anastasi: Polska, USA i Brazylia kandydatami do złota

Andrea Anastasi: Polska, USA i Brazylia kandydatami do złota

fot. Arkadiusz Buczyński

- Polacy razem z USA i Brazylią są według mnie w gronie kandydatów do złotego medalu - mówi były trener reprezentacji Polski, a obecnie szkoleniowiec Lotosu Trefla Gdańsk Andrea Anastasi o szansach biało-czerwonych w turnieju finałowym Ligi Światowej.

Najważniejsze, że reprezentacja Polski zdołała znaleźć balans po odejściu tak kluczowych zawodników jak Michał Winiarski czy Mariusz Wlazły. Bartek Kurek zmienił pozycję na atakującego, tak jak w mojej kadrze Zibi Bartman, i radzi sobie zaskakująco dobrze. Michałowi Kubiakowi nowa rola drugiego kapitana dodała skrzydeł, a Mateusz Bieniek to fenomen – mówi szkoleniowiec Lotosu Trefla Gdańsk, Andrea Anastasi, pozytywnie oceniając dotychczasowe występy reprezentacji Polski w tegorocznej Lidze Światowej. Były trener biało-czerwonych chwali także swoich podopiecznych z ekipy wicemistrza Polski. – Jestem zadowolony z postawy moich zawodników. Co prawda Piotrek Gacek na libero nie ma zbyt wielu okazji do gry, ale widocznie Antiga wie, jak bardzo drużyna potrzebuje takiej osobowości jak Gato. Gra Mateusza Miki bywa, że faluje, ale to jeden z najlepszych przyjmujących świata – uważa.

Anastasi to jak dotąd jedyny szkoleniowiec, któremu udało się doprowadzić reprezentację Polski do zwycięstwa w Lidze Światowej. Według niego Polacy mają w tym roku szansę na powtórzenie sukcesu sprzed trzech lat. – Kiedy w 2012 roku wygrywaliśmy Ligę Światową, najważniejsza była pewność siebie, która budowała się w miarę upływu pierwszej części rozgrywek. Wtedy awansowaliśmy do turnieju finałowego jako zwycięzcy grupy. Teraz Polacy razem z USA i Brazylią są według mnie w gronie kandydatów do złotego medalu – ocenia Włoch.

 źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved