Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zbigniew Bartman: Kierowała mną ciekawość

Zbigniew Bartman: Kierowała mną ciekawość

fot. archiwum

- Jestem zafascynowany Azją, zawsze chciałem ją bliżej poznać. Teraz będę miał ku temu okazję - powiedział Zbigniew Bartman, który po roku gry w Jastrzębskim Węglu przenosi się do ligi chińskiej. Będzie bronił barw drużyny z Sichuan.

Druga przygoda Zbigniewa Bartmana z Jastrzębskim Węglem trwała tylko jeden sezon. Mimo że w jego trakcie zawodnik doznał kontuzji, a drużyna nie osiągnęła znaczącego sukcesu, będzie on miło wspominał pobyt na Śląsku. – Zawsze będę dobrze wspominał Jastrzębski Węgiel. Była to moja druga przygoda z tym klubem, ale mam nadzieję, że nie ostatnia. Dobrze się odnalazłem w tym środowisku. Ceniłem sobie współpracę z całym klubem i prezesem Grodeckim. Mimo że w obu sezonach miałem kontuzje, to i tak będę miał fajne wspomnienia z tego klubu – powiedział Zbigniew Bartman.

W kolejnym sezonie zagra on w lidze chińskiej, która jest dość egzotycznym kierunkiem dla wielu europejskich siatkarzy. – Kierowała mną bardzo duża ciekawość. Traktuję to bardziej jako przygodę niż kolejny klub w mojej karierze. Jestem zafascynowany Azją, zawsze chciałem ją bliżej poznać. Teraz będę miał ku temu okazję. Poza tym sportowo będzie to też ciekawa sytuacja zobaczyć inną siatkówkę i nowe metody treningu, bo nie ukrywajmy, że siatkówka azjatycka odbiega od europejskiej – podkreślił Bartman.

Już przed poprzednim sezonem pojawiła się szansa, że Bartman obierze azjatycki kierunek. Wówczas miał propozycję gry w lidze koreańskiej, ale ostatecznie do podpisania kontraktu nie doszło, a doświadczony przyjmujący wylądował w Jastrzębskim Węglu. – Moim konkurentem był Simon, kubański środkowy, który został atakującym. Wybór padł wówczas na niego, a w tym roku działacze z Chin byli bardzo konkretni. Poza tym postawili mnie pod ścianą, ponieważ dali mi jeden dzień na podjęcie decyzji, po tym jak przedstawili mi swoją ofertę. Nie miałem dużo czasu do namysłu, więc poszedłem na żywioł – zakończył zawodnik.źródło: inf. własna, jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved