Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Wilki Wilczyn z nowym trenerem i ze zmianami w składzie

Wilki Wilczyn z nowym trenerem i ze zmianami w składzie

fot. archiwum

Do zmian w Wilkach Wilczyn doszło nie tylko w składzie, ale także na ławce szkoleniowej. Wszelkie roszady mają spowodować, że wielkopolska drużyna zajmie czołowe miejsce w swojej grupie i zakwalifikuje się przynajmniej do turnieju półfinałowego II ligi.

W poprzednim sezonie w rundzie zasadniczej Wilki Wilczyn spisywały się bardzo dobrze. Przez długi okres znajdowały się nawet na czele trzeciej grupy II ligi mężczyzn. Z biegiem czasu spadły jednak na drugie miejsce, a w play-off przyszło im się zmierzyć z Czarnymi Rząśnia. W tej rywalizacji wielkopolski team nie miał zbyt wiele do powiedzenia, a przegrana batalia z zespołem z województwa łódzkiego spowodowała, że dosyć szybko musiał zakończyć sezon. – W pewnym momencie borykaliśmy się z dużą ilością kontuzji. Straciliśmy trzech, czterech podstawowych zawodników na początku stycznia. Mieliśmy pecha i zbyt krótką ławkę rezerwowych. Nie zdążyliśmy się odbudować i intensywnie przepracować okresu przed play-off, co spowodowało, że w play-off przegraliśmy z Czarnymi, którzy w międzyczasie się wzmocnili – powiedział Tomasz Robak.

W trwającym okienku transferowym w Wilkach Wilczyn zaszło kilka zmian. Kluczowa roszada zaszła na ławce trenerskiej, bowiem szkoleniowcem Wilków nie będzie już Andrzej Malczewski. Zastąpi go Zbigniew Nowak, a pomagał będzie mu Tomasz Robak. Trzon zespołu pozostał bez zmian, choć nie obyło się bez drobnych roszad kadrowych. W Wilkach nie zagrają już Kamil Ziętek (rozgrywający) i Adam Banasiak (przyjmujący). Do wielkopolskiego zespołu doszedł doświadczony rozgrywający – Krystian Kempiński, który przez ostatnie lata bronił barw I-ligowego Krispolu Września. Ponadto nowymi twarzami w drużynie z Wilczyna będą Dawid Wojdyński (środkowy) i Michał Sadowski (przyjmujący). Obaj ci zawodnicy mają za sobą grę w AZS-ie UAM Poznań.

Podopieczni trenera Nowaka przygotowania do nadchodzących rozgrywek rozpoczną 18 sierpnia. Przed nowym sezonem mają w planach kilka turniejów sparingowych, a ich celem w zmaganiach ligowych będzie walka o czołowe pozycje w grupie. – Celujemy w miejsca 1-2, które będą premiowały nas do gry w turniejach półfinałowych – zakończył drugi szkoleniowiec ekipy z Wilczyna.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved