Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. K: Bułgarki pokonały w tie-breaku Portoryko

WGP, gr. K: Bułgarki pokonały w tie-breaku Portoryko

Reprezentacja Bułgarii pokonała Portoryko w grupie K rozgrywek World Grand Prix. Bułgaria pomimo wygranej w pierwszych dwóch setach w kolejnych musiała uznać wyższość Portorykanek, by dopiero w tie-breaku móc przypieczętować zwycięstwo.

Bułgarki zakończyły ten weekend zmagań na trzecim miejscu, zdobywając również trzy „oczka”. Portoryko natomiast mimo porażki nadal jest liderem grupy K, mając na koncie siedem punktów. Najlepiej punktującą zawodniczką niedzielnego spotkania była Karina Ocasio, która zdołała uzbierać 26 punktów, w zwycięskiej drużynie najlepiej punktujące to Ewa Janewa (22 punkty) i Julia Stojanowa (20 punktów). Ewa Janewa dziewiętnastokrotnie zdobyła punkty atakiem oraz trzykrotnie blokiem, podobnie jak w tym ostatnim elemencie Julia Stojanowa i Gabriela Koewa. Po dwa punktowe bloki i trzy asy serwisowe dołożyły Gergana Dimitrowa i Mira Todorowa. Karina Ocasio zdobyła dwadzieścia jeden punktów atakiem, cztery blokiem i jeden zagrywką. Podobną liczbę punktowych bloków uzyskała Aurea Cruz, pięć asów serwisowych posłała Stephanie Enright. Bułgaria dominowała w każdym elemencie gry – w ataku (62:58), bloku (19:14), zagrywce (9:6), popełniła jednak także więcej błędów.

W pierwszym secie Bułgarki szybko objęły prowadzenie i osiągnęły wystarczającą przewagę, która ostatecznie wystarczyła, by wygrać 25:20. W kolejnej partii gra toczyła się punkt za punkt, dopiero końcówka wyłoniła triumfatorki, którymi ponownie zostały reprezentantki Bułgarii. W następnych dwóch odsłonach spotkania Portorykanki podźwignęły się z kolan i udało im się doprowadzić do remisu. W czwartym secie nie było to jednak łatwe, ponieważ Bułgarki prowadziły na drugiej przerwie technicznej, mając kilkupunktową przewagę. Pomimo tego portorykańska drużyna zdołała odwrócić losy tej partii i wygrała 25:18. Tie-break natomiast doskonale rozpoczął się dla Portorykanek i gdy wydawało się, że nic złego nie może się im już stać i pewnie zmierzają do zwycięstwa, to Bułgaria włączyła piąty bieg. Po chwili odrobiła straty i wygrała 16:14.

Portoryko – Bułgaria 2:3
(19:25, 25:27, 25:20, 25:18, 14:16)

Portoryko: Ocasio K. (26), Enright (22), Cruz (20), Ocasio S. (5), Morales (5), Mojica (2), Seilhamer (libero) oraz Walentin (6), Oquendo (4) i Wiktoria
Bułgaria: Janewa (22), Stojanowa (20), Dimitrowa G. (12), Koewa (11), Todorowa M. (11), Barakowa (2), Todorowa Z. (libero) oraz Czauszewa i Dimitrowa S.