Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plaża Open Białystok: Wśród pań bez zmian, u panów niespodzianka

Plaża Open Białystok: Wśród pań bez zmian, u panów niespodzianka

fot. FIVB

Pod znakiem żaru lejącego się z nieba i walki samym z sobą stały zawody cyklu Plaża Open rozegrane w Białymstoku. Swoje drugie zwycięstwo z rzędu odniosły Kociołek i Strąg. Turniej męski zakończył się niespodziewanym sukcesem Parceja i Radojewskiego.

W niezwykłym ukropie rywalizowały najlepsze pary plażowe w Polsce w miniony weekend w turnieju w Białymstoku. Nie przeszkodziło to jednak najlepszym siatkarkom, by potwierdzić swoją sportową klasę. Bardzo pewnie, oszczędzając wiele sił, do półfinału awansowały Martyna Wardak i Joanna Wiatr. W ćwierćfinale zawodniczki, które zajęły drugie miejsce w turnieju w Legionowie, zmierzyły się z Agnieszką Wołoszyn i Natalią Gruszczyńską (21:17, 21:15). Te wcześniej pokonały Magdalenę Tyrańską i Katarzynę Świeży, które otrzymały od organizatorów dziką kartę na występ w turnieju głównym. W drugiej połówce drabinki swoją siłę demonstrowały Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg.

Ekspresowo poradziły sobie z renomowanym duetem Szczytowicz/Baron (21:11, 21:10), a później nasza eksportowa para pokonała także Magdalenę Saad i Aleksandrę Theis 2:0 (21:13, 21:14). To właśnie niesamowita gra w obronie, która jest znakiem rozpoznawczym duetu Saad/Theis, tydzień temu w Legionowie sprawiła wiele kłopotów Kociołek i Strąg. Tym razem reprezentantki Polski nie pozwoliły rywalkom na zbyt wiele i pewnie zameldowały się w półfinale. W meczu o brązowy medal Agnieszka Wołoszyn wraz z Natalią Gruszczyńską nie poradziły sobie z Magdaleną Saad i Aleksandrą Theis. Pierwsza z nich na plaży w Białymstoku mogła czuć się jak u siebie, bowiem właśnie tu, w barwach AZS-u Białystok spędziła trzy sezony. Skład meczu finałowego był taki sam jak tydzień temu. Kociołek i Strąg zmierzyły się z parą Wardak/Wiatr. Po raz kolejny triumfowała młodość, a kąśliwe zagrywki wicemistrzyń Polski stopniowo pozwalały im budować przewagę. W drugiej części meczu oddech faworytkom spotkania dała skutecznymi blokami Dorota Strąg. Ona i Katarzyna Kociołek wciąż kontynuują więc zwycięską passę w tegorocznej Plaży Open. – Nie wiemy, czy wystąpimy we wszystkich turniejach, ale najbardziej zależy nam na utrzymaniu swojej gry na najwyższym poziomie – mówiła Dorota Strąg, a ewentualna absencja tej pary w kolejnym turnieju cyklu Plaża Open spowodowana byłaby ich wyjazdem na turniej międzynarodowy w Lichtensteinie.

W turnieju męskim pierwszym sygnałem zwiastującym późniejszą niespodziankę była porażka Jędrzeja Brożyniaka i Bartłomieja Dzikowicza w ćwierćfinale, którzy ulegli Adamowi Parcejowi i Mateuszowi Radojewskiemu 1:2 (21:17, 21:23, 15:17). Na najniższym stopniu podium stanęli Bartek Malec i Bartłomiej Kiernoz. Obejść się ze smakiem i zadowolić czwartym miejscem musieli za to Martin Chiniewicz i Maciej Kałuża. Wśród tych, którzy mogą czuć się nieco zawiedzeni rezultatami osiągniętymi w Białymstoku, znaleźli się Daniel Pliński i Marcin Wika, a także Jarosław Lech i Piotr Janiak, bowiem poza ich zasięgiem okazała się być strefa medalowa. W wielkim finale doszło do rewanżu, duet Parcej/Radojewski miał okazję, by udowodnić, że zwycięstwo z wyżej notowaną parą Brożyniak/Dzikowicz w poprzedniej fazie rozgrywek nie było jedynie dziełem przypadku. Początkowo scenariusz tego spotkania zdawał się przeczyć tej tezie, druga para zawodów w Legionowie zaczęła pojedynek finałowy z wysokiego C, kontrolowała przebieg premierowej odsłony i zakończyła pierwszego seta zdecydowanym zwycięstwem. Jednak z biegiem czasu atutem Parceja i Radojewskiego była większa agresja, a festiwal bloków w wykonaniu Adama Parceja sprawił, że byliśmy świadkami niespodzianki i triumfu popularnych Radara i Młodego. – Ogromne brawa należą się Adamowi, który świetnie zagrał w trzeciej partii – głownie blokiem, i to zrobiło sporą różnicę na naszą korzyść – podsumował finałowe spotkanie Radojewski. Kolejnym punktem na mapie tegorocznej Plaży Open będzie Chorzów.źródło: inf. własna, plazaopen.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved