Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Mistrzostwa Europy Głuchych: Polki rozgromiły Francję

Mistrzostwa Europy Głuchych: Polki rozgromiły Francję

fot. archiwum

Reprezentacja Polski siatkarek niesłyszących udanie rozpoczęła mistrzostwa Europy głuchych w Paryżu. W inauguracyjnym meczu Polki spotkały się z gospodyniami turnieju - Francją i rozgromiły swoje rywalki, odnosząc wysokie zwycięstwo.

Pierwszy punkt dla Polski zdobyła debiutująca w reprezentacji Pamela Łuszczyńska, francuska ekipa to prawdopodobnie najsłabszy zespół turnieju, nie był zbyt wymagającym rywalem. Od pierwszego gwizdka Polki systematycznie budowały przewagę, sprawdzały na rywalkach różne formy ataku. Na siatce prym wiodła kapitan naszej reprezentacji, dobrze znana kibicom Edyta Kucharska, zawodniczka grająca w przeszłości m.in. w Bielsku-Białej, Pile i Kaliszu, z którą to ekipą zdobyła mistrzostwo Polski w 2005 r.

Polska – Francja 3:0
(25:12, 25:9, 25:4)

W grupie Polek są jeszcze zespoły Ukrainy i Holandii. Mecz z Ukrainkami będzie pierwszym poważnym sprawdzianem dla naszych zawodniczek w tym turnieju, gdyż są one obok Rosjanek głównymi pretendentkami do złota. Na ostatniej olimpiadzie głuchych w Sofii, dwa lata temu, Ukraina zajęła I miejsce, Rosjanki III, a Polki V. Meczem tym debiutował również sztab trenerski kadry kobiet – Marcin Pieńkowski i Mateusz Chyl oraz masażystka Kamila Śnieżewska.O mistrzostwo Europy w Paryżu siatkarek niesłyszących walczą: Paulina Suchorowska, Monika Szarowolec, Lidia Maziarz, Aldona Kramek, Pamela Łuszczyńska, Agnieszka Szczepska, Barbara Kołtun, Ewelina Stępień, Edyta Kucharska, Anna Tylki, Karolina Kuba i Magdalena Troszczyńska.

Mecze IX Mistrzostw Europy Głuchych Paryż 2015 można oglądać na stronie udostępnionej przez francuską federację sportu niepełnosprawnych: www.bloghandicap.com

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved