Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Gwardia Wrocław powoli zamyka skład na nowy sezon

Gwardia Wrocław powoli zamyka skład na nowy sezon

fot. archiwum

Gwardia Wrocław jest coraz bliżej zamknięcia składu na nowy sezon. Sporo siatkarzy przedłużyło z nią umowy, choć kilku kluczowych zawodników znalazło inne kluby. Działacze z Dolnego Śląska szukają jeszcze atakującego.

Od kilku sezonów Gwardia Wrocław bezskutecznie walczy o awans do I ligi. W poprzednich rozgrywkach jej marsz do wyższej klasy rozgrywkowej zakończył się na turnieju półfinałowym, w którym uległa GTPS-owi Gorzów Wielkopolski i Bielawiance Bielawa. W sezonie 2015/2016 celem drużyny z Dolnego Śląska ponownie będzie osiągnięcie jak najlepszego wyniku. – Chcemy walczyć o czołowe miejsca w grupie i zajść jak najwyżej, a jeśli się uda, to nawet awansować do I ligi. Choć nie będzie łatwo, bo chcemy dawać więcej szans do gry młodym zawodnikom – powiedział Tomasz Pajor, który nadal będzie prowadził siatkarzy Gwardii, współpracując z grającym środkowym – Rafałem Jarząbskim.

W składzie wrocławskiej ekipy zajdzie kilka zmian. Przede wszystkim pożegnali się z nią: Piotr Hernik, Łukasz Lubaczewski i Arkadiusz Jutrzenka, ale zdecydowana większość pozostałych graczy przedłużyła kontrakty z Gwardią. Należą do nich: Łukasz Wroński (rozgrywający), Paweł Lewandowski (atakujący), Maksymilian Zwiech, Mateusz Szczepaniak, Rafał Jarząbski (środkowi), Stanisław Szymankiewicz, Dawid Migdalski (przyjmujący) oraz Jakub Zdybek (libero).

W zespole prowadzonym przez trenera Pajora pojawi się także kilka nowych twarzy. Przyjęcie uzupełni Mateusz Lesiak, który ostatnio reprezentował Chrobrego Głogów, na rozegraniu pojawi się młody Łukasz Sternik z Norwida Częstochowa, natomiast na środku zagra Robert Andrulewicz, który w minionym sezonie rywalizował w Młodej Lidze w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Gwardia jest blisko porozumienia jeszcze z jednym przyjmującym, a oprócz tego szuka konkurenta w ataku dla Lewandowskiego. – Poszukujemy jeszcze atakującego z doświadczeniem przynajmniej drugoligowym, ale mamy na tyle wszechstronny skład, że nawet jeśli znajdziemy go dość późno, to jeden z przyjmujących wspomoże obecnego atakującego – zaznaczył Pajor.Wrocławianie przygotowania do nowego sezonu rozpoczną 10 sierpnia. Będą się one odbywały na miejscowych obiektach. – Taka forma przygotowań sprawdziła się w poprzednim roku, więc nie ma sensu jej zmieniać. Poza tym budżet nie jest z gumy, musimy oglądać każdą złotówkę z obu stron, więc nie będziemy mnożyć kosztów i wyjeżdżać gdzieś na zgrupowania – zakończył Pajor.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved