Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Adrian Buchowski: W każdym meczu walczymy o zwycięstwo

Adrian Buchowski: W każdym meczu walczymy o zwycięstwo

fot. archiwum

Polscy siatkarze dwukrotnie okazali się lepsi od Duńczyków i w Slagelse nie stracili nawet seta. - Graliśmy bardziej konsekwentnie, realizowaliśmy założenia taktyczne, nie wymyślaliśmy swojej gry - ocenił Adrian Buchowski.

Choć oba mecze przeciwko Danii zakończyły się w trzech setach, nie zawsze było tak łatwo, jak wskazywał na to wynik. Lepiej jednak biało-czerwoni zaprezentowali się w drugim starciu, kiedy o rywalu wiedzieli znacznie więcej. – W takich spotkaniach ważne jest to, żeby zachowywać pełną koncentrację, ponieważ przeciwnik może wygrać kilka akcji, mecz może zrobić się bardzo ciężki. W niedzielę na szczęście nie daliśmy ściągnąć się na ten poziom gry Duńczyków. Na pewno zagraliśmy dużo spokojniej niż w sobotę, co było widać po wyniku – przyznał Adrian Buchowski.

Ponownie bardzo silną bronią okazała się zagrywka. – Na pewno graliśmy bardziej konsekwentnie, realizowaliśmy założenia taktyczne, nie wymyślaliśmy swojej gry i to przyniosło nam większy spokój w grze, mieliśmy większą pewność. Czuliśmy, że ten mecz od początku do końca był pod kontrolą – wyjaśnił nasz przyjmujący. – Zagrywką zrobiliśmy dużo szkody zespołowi z Danii, ale ważna była konsekwentna gra blokiem. To też miało duży wpływ na wynik.

Choć wielu zawodników może narzekać na brak odpoczynku, ci, którzy podczas igrzysk europejskich pełnili rolę rezerwowych, czują się lepiej. – W moim przypadku nie ma to większego znaczenia, bo w Baku nie grałem zbyt dużo spotkań. Nie jestem jakoś bardzo zmęczony, także nie ma co narzekać, walczymy w każdym meczu o zwycięstwo i chcemy wygrać Ligę Europejską – zapewnił zawodnik.Pomimo tego, że Polacy mają zapewniony udział w turnieju finałowym, nie zamierzają traktować kolejnych potyczek mniej poważnie. – To świetna okazja do tego, żeby potrenować pewne warianty gry. Od teraz ekipa znowu się odnowiła, gramy w nowym zestawieniu, więc takie mecze bardzo nam się przydają. Cieszymy się z tego, że możemy zagrać jeszcze więcej spotkań przed Final Four w Wałbrzychu – zakończył Adrian Buchowski.

Autor: Dominika Pawlik

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved