Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. A: Japonki lepsze od Serbii

WGP, gr. A: Japonki lepsze od Serbii

Trzecią kolejkę I dywizji World Grand Prix rozpoczęły reprezentacje Serbii i Japonii. W turnieju rozgrywanym w Bangkoku Azjatki pokonały serbską ekipę w czterech setach, natomiast Brazylijki wygrały 3:0 z reprezentacją Tajlandii.

Japonki lepiej rozpoczęły spotkanie, szybko wyszły na prowadzenie 7:4. Serbki błyskawicznie odrobiły straty, doprowadzając do remisu po 8. Sarina Koga poprowadziła swój zespół do prowadzenia (12:9). Tym razem przewaga również nie okazała się trwała, Europejki wyrównały (17:17). Toczyła się zacięta walka, więcej zimnej krwi zachowały jednak Azjatki, które wygrały 25:22.

Serbki drugą partię rozpoczęły od dobrej gry blokiem, a nie do zatrzymania w ataku była Marta Drpa (12:8). Japonki próbowały zbliżyć się do rywalek, ale ta sztuka im się nie udała. Europejki kontrolowały przebieg spotkania, ich przewaga raz była mniejsza, raz większa, ale pewnie dowiozły ją do końca. Maja Savić i Brizitka Molnar zablokowały Soari Sakodę (25:18).

Trzecia partia to wymiana ciosów między Kogą a Drpą. Raz jeden, raz drugi zespół wychodził na prowadzenie, jednak po chwili na tablicy wyników mieliśmy remis. Po drugiej przerwie technicznej Serbki grały znakomicie, objęły sześciopunktowe prowadzenie (23:17). W japońskiej drużynie na zagrywce pojawiła się Koto Chizueu i Azjatki zaczęły odrabiać straty, doprowadziły do remisu po 23. Kolejną akcję także wygrały i miały piłkę setową. Serbki w końcu przełamały złą passę i toczyła się walka na przewagi, z której zwycięsko wyszły Japonki (28:26).

Serbki podniosły się po porażce i jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa w tym meczu, miały czteropunktową przewagę (13:9). Po ataku Molnar Europejki prowadziły 16:13. Po przerwie technicznej do głosy doszły Japonki, które szybko doprowadziły do remisu po 16, a nawet objęły przewagę po skutecznym ataku Kogi (18:16). Azjatki miały piłkę meczową przy stanie 24:21. Serbki jeszcze zdobyły dwa oczka, ale w kolejnej akcji nie do zatrzymania była Koga, która dała zwycięstwo swojej drużynie 25:23.

Japonia – Serbia 3:1
(25:22, 18:25, 28:26, 25:23)

Japonia: Koga (23), Kimura (8), Shimamura (7), Sakoda (6), Otake (6), Koto (2), Zayasu (libero) oraz Nagaoka (14), Uchiseto (5), Ishii, Miyashita i Nabeya
Serbia: Drpa (22), Busa (19), Popović (11), Molnar (8), Savić (7), Zivković (6), Cebić (libero) oraz Malesević (1), Mirković (1) i Helić (1)

Premierowa odsłona spotkania pomiędzy Brazylijkami a Tajlandkami była niezwykle wyrównana. Niewiele osób się spodziewało, że Azjatki tak wysoko postawią poprzeczkę. Raz jeden zespół, raz drugi wychodził na minimalne prowadzenie, taki stan rzeczy utrzymywał się do stanu po 21. W końcówce do głosu doszły siatkarki Canarinhos, Gabi zakończyła pierwszą partię mocnym atakiem (25:23).

Tajlandki rozpoczęły od prowadzenia 3:1, jednak dobra gra Caroliny Da Silvy oraz Juciely dały przewagę Brazylijkom (14:10). Im dłużej trwał set, tym lepiej radziły sobie Canarinhos, popisując się co chwilę świetnymi zagraniami, dzięki czemu ich przewaga jeszcze wzrosła (19:12). Tajlandki zmniejszyły co prawda straty do 5 oczek, ale przewaga wciąż była znaczna i w końcówce Brazylijki znów dały o sobie znać, pewnie wygrywając 25:18.

W kolejnej partii siatkarki z Ameryki Południowej od początku narzuciły swój styl gry i szybko wyszły na prowadzenie. Tajlandki w tej części były bezradne i tylko przyglądały się mocnym atakom Brazylijek albo odbijały się od ich bloku (14:8). Niemal nie do zatrzymania była Gabi, która posyłała w ataku piłki tam, gdzie chciała. Mecz zakończył się skutecznym blokiem Adenizii Silvy i Barbary Bruch (25:13).

Tajlandia – Brazylia 0:3
(23:25, 18:25, 13:25)

Tajlandia: Thinkaow (7), Sittirak (6), Kanthong (6), Banrungsuk (4), Kongyot (4), Tomkom (1), Buakaew (libero) oraz Pannoy (libero), Apinyapong (6), Moksri (5), Kokram, Guedpard i Chaisri
Brazylia: Juciely (15), Da Silva (8), Joyce (9), Gabi (13), Fernanda (10), Dani Lins (1), Brait (libero) oraz Monique, Bruch Carneiro i Costa