Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ: Brazylijska dominacja w turnieju kobiet

Plażowe MŚ: Brazylijska dominacja w turnieju kobiet

Znamy już medalistki turnieju kobiet podczas MŚ w siatkówce plażowej, które rozgrywane są w Holandii. Zawody zostały całkowicie zdominowane przez Brazylijki, które zajęły wszystkie trzy miejsca na podium, na tym najwyższym stanęły Barbara i Agatha.

Początek meczu o brązowy medal był niesamowicie wyrównany, różnica cały czas wynosiła jeden punkt na korzyść jednej bądź drugiej pary. I Niemki, i Brazylijki raz po raz popisywały się znakomitymi akcjami w każdym elemencie. Dopiero po udanym bloku Juliany siatkarki z Ameryki Południowej odskoczyły na 16:14, ale Holtwick i Semmler szybko wyrównały na 17:17. Wszystko skończyło się grą na przewagi i zwycięstwem Niemek po znakomitym bloku Semmler.

Po błędach Brazylijek w drugim secie było już 2:0, ale w pewnym momencie ich rywalki zdobyły cztery punkty z rzędu (6:4). Do remisu doprowadził kolejny znakomity blok Semmler (8:8). Znowu przez dłuższą chwilę wynik oscylował wokół remisu, dopiero dobry serwis Antonelli oraz działający blok pozwolił odskoczyć na 20:17. Takiej przewagi Brazylijki już nie zmarnowały.

Canarinhas znakomicie rozpoczęły tie-breaka, od stanu 4:1, ale znakomita gra w obronie i ataku pozwoliła Niemkom wyrównać na 5:5. Brazylijki jednak odskoczyły raz jeszcze, na 9:6. W tym momencie pomocy medycznej potrzebowała Holtwick, ale później zawodniczka wróciła na piasek. Brazylijki w pełni kontrolowały jednak boiskowe wydarzenia, atak Antonelli dał im piłki meczowe, a po chwili blok Juliany zakończył mecz.

Holtwick/Semmler – Antonelli/Juliana 1:2
(25:23, 18:21, 9:15)

Spotkanie finałowe, w którym zagrały ze sobą dwie pary z Brazylii, lepiej rozpoczęły Fernanda i Lima, które prowadziły 4:1, ale Barbara i Agatha szybko wyrównały na 4:4. Fernanda/Lima raz jeszcze jednak rozpoczęły budowę przewagi i wkrótce prowadziły już 13:9. Ich rodaczki jednak ruszyły w szaleńczą pogoń, a dodatkowo myliły się także Fernanda i Lima, co w efekcie dało remis (15:15). W końcówce seta Agatha Bednarczuk dzieliła i rządziła na piasku w Holandii, co pozwoliło objąć prowadzenie w meczu o złoty medal.

W drugim secie po wyrównanym początku Agatha i Barbara odskoczyły na 7:4. Fernanda i Lima starały się odrabiać straty, ale popełniały błędy, np. w przyjęciu (12:8). Barbara i Agatha były bardzo blisko złotego medalu, grały pewnie, skutecznie i utrzymywały przewagę. Atak Barbary dał im piłki meczowe, ale rywalki zdołały po dobrych akcjach Fernandy wyrównać na 20:20. Ostatecznie jednak mecz zakończył atak Barbary.

Barbara/Agatha – Lima/Fernanda 2:0
(21:18, 22:20)