Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Michal Masny: Na Słowacji już udało się zrobić coś niesamowitego

Michal Masny: Na Słowacji już udało się zrobić coś niesamowitego

fot. Anna Bagińska

Przy sporych oczekiwaniach przed Final Four LŚ będący faworytem gospodarz powalczy jedynie w małym finale. - Problem może tkwić w głowach, w tym, że nie potrafimy przełożyć tego, co prezentujemy na treningach, na mecz - o przyczynach porażki mówił Michal Masny.

W meczu z Egiptem widać było, że mieliście spore problemy z odpowiedzią na zagrania rywali. Tam skuteczność na siatce gwarantował jeden, zdecydowany lider, którego u was zabrakło…

Michal Masny: – Trudno ocenić na gorąco, w czym był największy problem. Na pewno szkoda, że nie prezentowaliśmy takiej gry, jaką utrzymywaliśmy przez cały tydzień na treningach. Ja osobiście trochę się zawiodłem, bo myślałem, że to, jak dobrze trenowaliśmy, gdzie wszystko wyglądało naprawdę dobrze, będzie miało przełożenie na warunki meczowe. Niestety w tym meczu nie pokazaliśmy takiej gry. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich naszych zawodników, niemniej jednak przegrywamy jako zespół….

W ostatnim czasie te turnieje, które gracie u siebie, nie wyglądają najlepiej dla reprezentacji Słowacji. Na ile to kwestia ciśnienia z zewnątrz czy braku doświadczenia w rozgrywkach tej rangi?Brakiem doświadczenia nie możemy nic tłumaczyć. Patrząc na pierwszą szóstkę w tym meczu, to my razem mamy chyba z trzysta lat. W tej chwili zestawiając ze sobą poszczególne reprezentacje, to jesteśmy chyba najstarszą szóstką w Europie. Problem może tkwić w głowach, w tym, że nie potrafimy przełożyć tego, co prezentujemy na treningach, na mecz. Być może pod presją znosimy to wszystko inaczej, trudno mi powiedzieć… To pytanie należałoby skierować chyba to każdego zawodnika indywidualnie.

Pierwszym sygnałem, że coś złego się dzieje, były pierwsze mecze tegorocznej Ligi Światowej, gdzie na 6 meczów wygraliście tylko dwa. Te wyniki i styl porażek mogły dawać powody do niepokoju…

– Powiedzmy, że coś mogło w tym być. Chociaż tak jak mówię, te ostatnie dwa tygodnie treningów, jakie mieliśmy, wyglądały bardzo dobrze. Patrząc na to, jak się prezentowaliśmy, wierzyłem, że to wszystko się poukładało. I co za tym idzie – też w warunkach meczowych damy z siebie wszystko, prezentując poziom z treningów, a tego właśnie zabrakło.

Przy formule, w której tylko awans daje przepustkę do wyższej dywizji, mecz o 3. miejsce jest spotkaniem bez stawki. W waszym przypadku może to być jedynie możliwość zrehabilitowania się za sobotnie potknięcie.

– Nie powiedziałbym, żeby miał to być mecz o nic. Dla nas to przede wszystkim kolejne spotkanie, w którym będziemy walczyć o zwycięstwo. Tak, aby zakończyć ten turniej wygraną, bo to jest dla nas bardzo ważne, nie tylko dla tych młodych chłopaków, którzy powoli wchodzą do reprezentacji, ale myślę, że dla nas wszystkich cel jest jasny.

Jak więc ma wyglądać przyszłość reprezentacji Słowacji? Do kolejnej ważnej imprezy rangi międzynarodowej wbrew pozorom nie zostało zbyt dużo czasu.

– W tym roku na Słowacji już udało się zrobić coś niesamowitego. Tak mały kraj, jakim jest Słowacja, uzbierał dwa zespoły reprezentacyjne i to już jest coś wielkiego. Myślę więc, że trener będzie miał wystarczająco dużo materiału i zawodników, aby móc wyciągnąć tych najlepszych, budując dobry zespół, mogący powalczyć podczas październikowych mistrzostw Europy.

Te największe sukcesy są jednak za wami, po ME w 2011 r. w Czechach i Austrii jakby coś się zacięło. Nie widać progresu, a raczej równię pochyłą…

– Tak się mówi, że łatwiej jest zdobyć ten pierwszy dobry wynik niż go później powtórzyć. Także brakuje nam właśnie tej konsekwencji. Zobaczymy, jak to się poukłada, grając w Europie, jest wyjątkowo ciężko. Zespoły są bardzo wyrównane i prezentują wysoki poziom. Mistrzem Europy może być praktycznie każdy i patrząc na zestawienia do szóstego czy nawet ósmego miejsca, może się to poukładać naprawdę rożnie i tam mogą być wszyscy. Może mieć znaczenie trochę szczęście w losowaniu czy dyspozycja dnia, ale też i forma, jaką wypracuje dany zespół.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved