Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > LE M, gr. A: Pewna wygrana biało-czerwonych

LE M, gr. A: Pewna wygrana biało-czerwonych

Podobnie jak w sobotnim meczu podopieczni Andrzeja Kowala byli znacznie lepsi od reprezentacji Danii. W początkowej fazie każdego z setów spotkanie było wyrównane, ale po chwili biało-czerwoni narzucali swój styl gry i pewnie wygrali w trzech partiach.

Duńczycy rozpoczęli od prowadzenia 3:1, ale biało-czerwoni szybko odrobili straty (4:4). Polacy prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:6. Po powrocie na parkiet trzy oczka z rzędu zdobyli gospodarze. Podopieczni Andrzeja Kowala szybko doskoczyli do rywali (10:10), a nawet uzyskali przewagę (13:10). Duńczycy nie byli w stanie zatrzymać Adriana Buchowskiego, dlatego prowadzenie biało-czerwonych jeszcze wzrosło (17:12). Polacy nie wypuścili zwycięstwa z rąk, pewnie punktowali i wykorzystywali błędy rywali, wygrali 25:15.

Duńczycy nie podłamali się i drugiego seta rozpoczęli od prowadzenia 3:1, jednak po chwili był remis po 3. Tym razem trwała wyrównana walka o każdą piłkę. Taki stan utrzymywał się do remisu po 10. Od tego momentu biało-czerwoni wrzucili wyższy bieg i zaczęli zdobywać punkty seriami, dobrze przy siatce spisywał się Bartłomiej Grzechnik (13:10). Duńczycy zbliżyli się na jedno oczka (14:15), ale kolejny punkt zdobyli nasi reprezentanci i zespoły udały się na drugą przerwę techniczną. Po niej Polacy ponownie zaczęli grać swoje i wygrali 25:19.

Trzecia partia to ponownie walka punkt za punkt do stanu po 9. Podopieczni Andrzeja Kowala, jak przyzwyczaili nas w poprzednich setach, odskoczyli od rywali, dobrze spisywał się Michał Filip, który w drugiej partii zastąpił na boisku Szymona Romacia. Nie pomogły czasy i zmiany brane przez Mikaela Trolle’a. Polacy i w tej partii grali swoje, dzięki czemu wygrali 25:16 i odnieśli drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Ligi Europejskiej.

Dania – Polska 0:3
(15:25, 19:25, 16:25)

Dania: Sorensen (1), Jacobsen (1), Møllgaard (5), Bonnesen (1), Nielsen (6), Huss (6), Alievski (libero) oraz Bitsch (1), Sørensen (7), Olesen i Gade (1)
Polska: Dryja (8), Kędzierski (4), Ferens (6), Romać (2), Buchowski (11), Grzechnik (8), Wojtaszek (libero) oraz Filip (12) i Pająk (3)