Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Jest skład na zgrupowanie przed Final Six – bez J. Jarosza

Jest skład na zgrupowanie przed Final Six – bez J. Jarosza

fot. Arkadiusz Buczyński

Trener Stephane Antiga powołał piętnastu zawodników, którzy w środę spotkają się na zgrupowaniu w Spale i w sobotę odlecą do Rio de Janeiro na finałowy turniej Ligi Światowej (15-19 lipca). W kadrze jest m.in. pięciu środkowch.

– Bardzo wysoko oceniam występ naszego zespołu w fazie grupowej Ligi Światowej – powiedział trener reprezentacji Polski, Stephane Antiga. – Mimo kilku zmian w składzie kadry w porównaniu z zeszłorocznymi mistrzostwami świata reprezentacja spisywała się znakomicie. Mieliśmy trudną grupę i mocnych rywali. Gratuluję ekipie udanych meczów.

Stephane Antiga przyznał, że musiał podjąć bardzo trudną decyzję przy wyborze kadry na zgrupowanie w Spale przed odlotem do Rio de Janeiro na turniej Final Six, który odbędzie się od 15 do 19 lipca, w którym poza biało-czerwonymi zagrają jeszcze Brazylia, USA, Włochy i Serbia. Stawkę uzupełni najlepszy zespół II dywizji.

– Z wielkim bólem musiałem podjąć decyzję o niepowoływaniu Jakuba Jarosza – powiedział polski szkoleniowiec. – Zawodnik ten spisywał się ostatnio na meczach i treningach bardzo dobrze. Fantastycznie zagrał w spotkaniu z Iranem, w którym zwycięstwo otworzyło nam drzwi do finałowego turnieju w Rio. Taką decyzję jednak podjąłem ze względów taktycznych, np. organizację gry blokiem, w której Konarski spisuje się bardzo dobrze.Kadra Polski na zgrupowanie w Spale:
rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
atakujący: Bartosz Kurek, Dawid Konarski
środkowi: Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski, Marcin Możdżonek, Andrzej Wrona, Karol Kłos
przyjmujący: Michał Kubiak, Rafała Buszek, Mateusz Mika, Artur Szalpuk
libero: Paweł Zatorski, Piotr Gacek

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved