Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP gr. Q: Kenijki lepsze od Australii, tie-break dla Meksyku

WGP gr. Q: Kenijki lepsze od Australii, tie-break dla Meksyku

fot. FIVB

Kenijskie siatkarki mogą cieszyć się z historycznej wygranej w III dywizji World Grand Prix. Pokonały one zaskakująco łatwo w trzech setach reprezentację Australii. W drugim pojedynku tej grupy punkty pomiędzy siebie podzieliły Meksyk i Algieria.

Przyjmująca kenijskiego zespołu Mercy Moim była gwiazdą spotkania z Australijkami, która w całym spotkaniu zdobyła 19 oczek. Jednak trzeba zauważyć, że zawodniczka dobrze przyjmowała oraz broniła, dzięki czemu punkty mogły zdobywać jej koleżanki z zespołu. Początek spotkania był dla obu zespołów nerwowy, jednak Kenijki wyszły na prowadzenie i utrzymały je do końca, wygrywając 25:20. W drugiej partii przewaga Afrykanek była znaczna, dobra zagrywka i skutecznie kontrataki sprawiły, że nic nie mogło odebrać Kenijkom zwycięstwa (25:16). Trzecia partia była bliźniaczo podobna do drugiej, Australijki popełniały zbyt dużo własnych błędów i nie były w stanie prowadzić wyrównanej gry z rywalkami. Afrykanki grały pewnie, uzyskały wysoką przewagę, która pozwoliła im kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Wygrały 25:15 i całe spotkanie 3:0. Warto wspomnieć, że środkowa Kenii Ruth Jepngetich zdobyła 11 oczek w całym spotkaniu, w tym 7 blokiem na 12 prób.

Kenia – Australia 3:0
(25:20, 25:16, 25:15)

Składy zespołów:
Kenia: Moim (19), Jepngetich (11), Makuto (7), Khadambi (7), Wairimu (2), Wangeshi (2), Wanyama (libero) oraz Maiyo (4)
Australia: Rowe (7), Martin (6), Godfrey (5), Tooker (4), Carey (2), Bertolacci (1), Walter (libero) oraz Ryder (3), Sloane (1), Osadchuk (1), Palmer i Mcmillan
Meksykanki odniosły pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach World Grand Prix, jednak nie przyszło im to łatwo, musiały rozegrać 5 setów z reprezentacją gospodarzy, czyli Algierią. Początek spotkania to wyrównana walka, na niewielkie prowadzenie wyszły Meksykanki, które dowiozły je do końca i wygrały 25:20. W drugim secie gra wyglądała podobnie, z tym że nadwyżkę miały Algierki i tym razem to one zwyciężyły 25:22. Trzecia odsłona spotkania to był koncert gry Meksykanek, które świetnie grały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, dzięki czemu wysoko wygrały 25:14. Nie udało im się podtrzymać dobrej passy w kolejnej partii, bowiem Algierki przestały popełniać proste błędy i tym razem to one wygrały 25:21. O zwycięstwie musiał zadecydować tie-break. Lepiej zaczęły go siatkarki z Ameryki Środkowej, które miały nawet 4 oczka nadwyżki (9:5). Gospodynie zdołały doprowadzić do remisu po 12. Więcej zimnej krwi w końcówce zachowały Meksykanki, które wygrały 15:13 i odniosły pierwsze zwycięstwo w historii w WGP. Kluczem do zwycięstwa była zapewne gra blokiem, tym elementem zwyciężczynie zdobyły 17 punktów, natomiast Algierki tylko 7. Meksykanki do zwycięstwa poprowadziły Dulce Carranza z 28 oczkami i Andrea Rangel z 22, które w kluczowych momentach zdobywały ważne punkty.

Meksyk – Algieria 3:2
(25:20, 22:25, 25:14, 21:25, 15:13)

Składy zespołów:
Meksyk: Carranza (28), Rangel (22), Leon (10), Urias (4), Hernandez (4), Maldonado (3), Lopez (libero) oraz Rivera (12), Gamez (1) i Sainz
Algieria: Boukhima (21), Amina (11), Mezemate (10), Arbouche (9), Oulmou (8), Oukazi (4), Mansouri (libero) oraz Abderrahim Y. i Abderrahim M.

Zobacz również:
Wyniki 5. kolejki oraz tabela III Dywizji World Grand Prix

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved