Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. K: Portorykanki rozpoczęły od zwycięstwa

WGP, gr. K: Portorykanki rozpoczęły od zwycięstwa

fot. FIVB

Po czterosetowym boju zakończyło się spotkanie Portoryko - Kanada. Tylko w trzeciej, wygranej przez kanadyjską ekipę partii toczyła się wyrównana walka. W pozostałych pewnie wygrywała reprezentacja Portoryko.

Portorykanki od początku zdominowały boisko, bardzo mocno utrudniając rywalkom przyjęcie i rozegranie szybkich akcji. To mocno odbijało się na ataku Kanadyjek w dwóch pierwszych setach. Podopieczne trenera Ludwiga popełniały przy tym sporą liczbę błędów. Przeciwniczki również się ich nie ustrzegły, ale co było najważniejsze – kończyły większą liczbę piłek granych z pierwszych akcji. Może i w kontrze nie były tak skuteczne, ale co rusz ją wykorzystywały i powoli budowały przewagę, punktując dodatkowo zagrywką.

Po dwóch przegranych partiach reprezentantki Kanady wzięły się trochę do pracy, a sygnał do walki dały akcje w bloku Charuk. Ważne punkty tym elementem zdobyła też Thibeault. Po drugiej stronie co rusz jednak punktowały Portorykanki, grające dużo skuteczniej w ataku. Mimo to drużyna z Kraju Klonowego Liścia doprowadziła do emocjonującej końcówki, którą wygrała. Zespół portorykański nie pozwolił jeszcze bardziej przedłużyć meczu, od początku czwartej odsłony szalał na siatce (zwłaszcza Sheila Ocasio w ataku i w bloku), dobrze w polu zagrywki nadal prezentowały się Mojica i Oquendo. Kanadyjki nie były w stanie już w jakkolwiek sposób przeciwstawić się Portorykankom i czwartą partię przegrały bardzo wysoko – do 14.

Portoryko – Kanada 3:1
(25:18, 25:10, 24:26, 25:14)Składy zespołów:
Portoryko: Ocasio S. (16), Cruz (15), Enright (13), Ocasio K. (11), Oquendo (10), Mojica (6), Seilhamer (libero) oraz Ferrer, Valentin i Victoria
Kanada: Love (13), Marcelle (11), Charuk (6), Richey (5), Thibeault (5), Lundquist, Andrew-Wasylik (libero) oraz Cranston, Page (4), Habing (1) i Barclay

Zobacz również:
Wyniki 1. kolejki oraz tabela II Dywizji World Grand Prix

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved