Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. B: Rosjanki bezlitosne dla rywalek

WGP, gr. B: Rosjanki bezlitosne dla rywalek

Siatkarki reprezentacji Dominikany nie miały za wiele do powiedzenia w starciu z Rosjankami. Mistrzynie Europy pewnie pokonały rywalki, w trzeciej partii pozwalając im zdobyć zaledwie 8 punktów. Również w trzech setach zakończył się mecz Chiny - Niemcy.

Rosjanki zapisały na swoim koncie już drugie zwycięstwo, tym razem pokonując lekko, łatwo i przyjemnie reprezentację Dominikany. Już od początku pierwszej partii siatkarki z Europy dominowały, nic więc dziwnego, że bez problemu wygrały tę partię do 15.

Po tak łatwo wygranym secie w drugiej odsłonie meczu dla podopiecznych trenera Mariczewa zaczęły się schody. Po sprytnym zagraniu Rondon Martinez w końcówce był remis 21:21 i dopiero po skutecznym zagraniu Natalii Gonczarowej Rosjanki wyszły na prowadzenie 23:22. To był kluczowy moment tej partii, bo kolejne dwie akcje także zapisały na swoje konto zawodniczki z Europy i prowadziły już w meczu 2:0.

W trzecim secie szybko odskoczyły na pierwszej przerwie technicznej (8:4) i potem z kolejnymi akcjami tylko powiększały swoje prowadzenie. Siatkarki z Dominikany nic nie mogły poradzić na skuteczną zagrywkę i blok. Zresztą w całym spotkaniu Rosjanki aż 16 razy skutecznie zablokowały rywalki, podczas gdy te zrewanżowały się zaledwie czterema „czapami”. Dobrymi atakami popisywała się Aleksandra Pasynkowa. Wynik nie mógł być inny niż wygrana reprezentacji Rosji także w trzeciej partii.

Dominikana – Rosja 0:3
(15:25, 22:25, 8:25)

Dominikana: Mejia (9), Moreno Martinez (8), Lopez (6), Rondon Martinez (4), Rodriguez (4), Rojas, Perez (libero) oraz De La Cruz, Nunez i De Leon

Rosja: Ilczenko (11), Gonczarowa (7), Orłowa (7), Kosjanienko (4), Lubuszkina (2), Szczerban (1), Małowa (libero) oraz Pasynkowa (10), Efimowa E.(7), Małych (5), Efimowa O. (2) i Krawczenko (libero)

Już od początku spotkania zarysowywała się przewaga Chinek (4:2). Po ataku Hui Ruoqi prowadzenie siatkarek z Państwa Środka wzrosło do czterech oczek (6:2) i o czas poprosił trener niemieckiej drużyny. Niewiele to zmieniło w wyniku, chociaż po pierwszej przerwie technicznej udało się Niemkom zredukować nieco straty (8:6) po ataku Maren Brinken. Ale to był tylko krótki moment, kiedy Europejki przybliżyły się do rywalek, bo te znowu odskoczyły (14:9) i z kolejnymi akcjami tylko powiększały przewagę (16:9, 20:12). Po dwóch z rzędu skutecznych zagraniach Zhu Ting Chinki wygrały partię do 15.

Początek drugiej partii był zdecydowanie bardziej wyrównany (3:2, 4:4). Na pierwszej przerwie technicznej to Niemki miały oczko przewagi po sprytnym zagraniu Małgorzaty Kożuch, a po błędzie Zhu Ting nawet dwa (10:8). Kolejne dwie akcje należały jednak do Azjatek (10:10) i od tego momentu prowadzenie przechodziło na stronę to jednej, to drugiej drużyny. Po drugiej przerwie technicznej Chinki jednak odskoczyły, po błędzie rywalek miały już trzy oczka przewagi (22:19) i pewnie zmierzały w kierunku wygrania kolejnej partii. Po ataku Yuan Xinyue Chinki wygrały 25:22.

W trzeciej partii tylko do stanu 3:3 panowała równowaga, potem siatkarki z Azji znowu zaczęły budować swoją przewagę. Po autowym ataku Kożuch Chinki prowadziły już 12:7 i o czas poprosił niemiecki szkoleniowiec. Przerwa w grze wcale nie pomogła jego podopiecznym, gospodynie zapisywały na swoje konto kolejne oczka. Po dwóch asach Zeng Chunlei miejscowe prowadziły już 17:9 i właściwie tylko katastrofa mogła im odebrać wygraną. Po udanym zagraniu Ding Xia Chinki miały pierwszą piłkę meczową (24:13), ale dopiero w drugiej akcji ją wykorzystały, notując na koncie już drugą wygraną w tegorocznej edycji World Grand Prix.

Chiny – Niemcy 3:0
(25:15, 25:22, 25:15)

Chiny: Zhu (21), Yuan (9), Zeng (9), Hui (9), Shen (2), Junjing Yang (2), Lin (libero) oraz Zhang (4), Fangxu Yang (2), Ding (1), Zhang i Wang (libero)

Niemcy: Brinker (13), Kożuch (10), Brandt (5), Poll (4), Schoelzel (3), Weiss (2), Duerr (libero) oraz Stigrot (3), Hanke i Thomsen (libero)