Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Sulechowie wciąż mają nadzieję

W Sulechowie wciąż mają nadzieję

fot. archiwum

Działacze Zawiszy Sulechów wciąż mają nadzieję na grę w Orlen Lidze w przyszłym sezonie. Rada Nadzorcza PLPS podjęła decyzję o niepowiększaniu ekstraklasy, ale w Sulechowie liczą, że w przyszłym tygodniu zastąpią jednak w gronie orlenligowców jeden z klubów. Kogo?

Mistrz I ligi kobiet, Zawisza Sulechów, mimo decyzji o pozostawieniu Orlen Ligi w dwunastozespołowym składzie wciąż liczy, że zagra w ekstraklasie w przyszłym sezonie. – Dostaliśmy informację od prezesa zarządu PLPS SA, pana Jacka Kasprzyka, że Rada Nadzorcza podjęła decyzję o pozostawieniu w tym sezonie Orlen Ligi w dwunastozespołowym składzie. Niemniej jednak dostaliśmy zaproszenie na środę, na 8 lipca do Warszawy z kontraktami zawodniczymi w ręku. Chcą zobaczyć, czy skład, który mamy, gwarantowałby walkę w ekstraklasie i mamy również pokazać umowy sponsorskie, które gwarantują budżet. Jestem więc dobrej myśli, to zaproszenie jest chyba po to, by potwierdzić, że będziemy w Orlen Lidze. Chcemy więc w miarę szybko podpisać kontrakty z tymi zawodniczkami, z którymi rozmawialiśmy wcześniej. Musimy podpisać dwa, trzy kontrakty – chodzi o środkową i przyjmującą z tak zwanej wyższej półki. To też będzie kolejny argument na to, że jesteśmy gotowi grać w ekstraklasie. Jedna z nich to Polka, druga jest reprezentantką Białorusi – mówi na antenie Radia Zachód Roman Rakowski, dyrektor Zawiszy.

W Sulechowie liczą, że zastąpią jeden z zespołów, który nie spełnia warunków PLPS-u. Być może chodzi o Pałac Bydgoszcz, który nie wygrał wystarczającej liczby meczów w ostatnim sezonie, być może, że któryś z klubów nie przedstawił wystarczających gwarancji finansowych lub ma spore zadłużenie. – Nie chcę tego komentować, bo domyślam się o co chodzi. Inne zespoły, zagrożone relegowaniem z Orlen Ligi, też chcą przedstawić dokumenty, by tego uniknąć. Domyślam się, że zarząd PLPS-u chce w końcu wyegzekwować zapisy regulaminów dotyczące zespołów grających w ekstraklasie. Dlatego też chcą zobaczyć raz jeszcze nasze dokumenty, na pewno w PLPS-ie i PZPS-ie są też osoby bezpośrednio zainteresowane dalszą grą tych zespołów w Orlen Lidze – mówi Roman Rakowski. – Środa jest już terminem ostatecznym, a my traktujemy z dużym optymizmem słowa prezesa Kasprzyka, który powiedział, że możemy być dobrej myśli – kończy swoją wypowiedź dyrektor Zawiszy.

W Regulaminie Profesjonalnego Współzawodnictwa istnieje jednak zapis, który mówi, że Rada Nadzorcza PLPS SA może podjąć decyzję dopuszczającą klub do rozgrywek na kolejny sezon w nieprzekraczalnym terminie do 30 czerwca.źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved