Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. C: Porażka Argentyny i zaprzepaszczone szanse na Final Four?

LŚ, gr. C: Porażka Argentyny i zaprzepaszczone szanse na Final Four?

Argentyńczycy, aby myśleć o awansie do finałowego turnieju Ligi Światowej, muszą wygrać drugie spotkanie z Bułgarią, która będzie gospodarzem Final Four, w pierwszym ulegli 0:3. Jeśli im się nie uda wygrać, to awans uzyskają Kanadyjczycy.

O stawce tego spotkania najlepiej świadczy blisko dwuminutowa wymiana w jednej z pierwszych akcji meczu (5:4). Jednak nerwy też odgrywały pierwszoplanowe role w polu zagrywki – De Cecco, Żekow i Conte popełnili błędy w tym elemencie. Po zbiciu Sole to Argentyńczycy prowadzili 8:7 na pierwszej przerwie technicznej. Na to zagranie błyskawicznie odpowiedział Skrimow , doprowadzając do wyrównania po 11. Na prowadzenie w końcówce seta wyprowadził swój zespół adimir Nikołow , ale później Gradinarow umieścił piłkę w siatce i o czas poprosił Konstantinow. Argentyńczycy mieli piłki na wagę seta, ale Aleksiew i Nikołow nie pozwolili, by ten padł łupem rywali i po znakomitym rozegraniu Salparowa to Bułgarzy triumfowali w premierowej odsłonie.

Drugi set również należał do bardzo zaciętych. Dopiero Todorow swoim blokiem poderwał kolegów, którzy wyszli na prowadzenie 10:8. W jednej z kolejnych akcji kontuzji doznał Skrimow i musiał on opuścić boisko. Nie przeszkodziło to jednak jego kolegom, by znakomicie wykańczać swoje akcje, a Aleksiew swoim atakiem zaprosił obie drużyny na drugą przerwę techniczną. Po bloku autorstwa Yosifowa o czas poprosił Julio Velasco. Przewaga Bułgarów była wyraźna, nawet blok Sole na Penczewie nie mógł odmienić już losów seta, a kropkę nad i postawił Todorow.

Argentyńczycy w trzecim secie poderwali się do walki, wiedząc, że jest to dla nich ostatni dzwonek, by powalczyć o Final Four. Dzięki asowi Crera i kontrze wykorzystanej przez Gonzaleza prowadzili dwoma oczkami (8:6). Przez bułgarską "ścianę" nie przedarł się za to Filardi i wkrótce dzięki bezbłędnemu tego dnia Aleksiewowi to Bułgarzy byli bliżej zakończenia meczu rezultatem 3:0 (14:12). Argentyńczycy zaczęli mieć również problemy z przyjęciem zagrywki rywali, co odbiło się na ich dyspozycji w ataku. Bułgarzy okazali się niegościnni dla Argentyńczyków, wygrali 25:22.

Bułgaria – Argentyna 3:0
(27:25, 25:20, 25:22)