Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE M, gr. A: Austriacy ponownie lepsi od Izraela

LE M, gr. A: Austriacy ponownie lepsi od Izraela

W "polskiej" grupie kolejne zwycięstwo odnieśli Austriacy. Tym razem jednak reprezentanci Izraela pokazali, że są groźnym zespołem i zdołali nawet "urwać" faworytom seta. Na więcej już jednak Austriacy nie pozwolili.

Pierwszy set pojedynku austriacko-izraelskiego był bardzo zacięty, żadna z drużyn nie potrafiła sobie zbudować większej przewagi, na przerwach technicznych minimalnie prowadziła to jedna, to druga drużyna. Dopiero w końcówce Austria odskoczyła na 21:19 i takiej przewagi już nie zmarnowała. Trzeba przyznać jednak, że oba zespoły pomimo dobrego przyjęcia grały na dość niskiej, ledwo przekraczającej 40% skuteczności w ataku. Warto odnotować także fakt, że Austria w tym secie zapunktowała blokiem aż pięciokrotnie (w całym meczu 8)

W drugim secie austriaccy siatkarze po zaciętym początku rozkręcili się i zdołali zbudować sobie kilka punktów przewagi (16:13) i potem już w dużej mierze dzięki nieskuteczności rywali w ataku (zaledwie 33%, przy 50% rywali) dominowali już na boisku (21:14). Izrael jednak nie zamierzał się poddawać, dobrze rozpoczął kolejną część meczu (8:5) i utrzymywał przez większą część jej trwania niewielką przewagę (16:14, 21:20). Austria za wszelką cenę chciała jednak wygrać 3:0, doprowadziła do remisu, ale w grze na przewagi jednak to podopieczni Avitala Selingera okazali się lepsi. Warto dodać, że ta część meczu stała na dość wysokim poziomie, oba zespoły atakowały chociażby z blisko 60% efektywnością

Czwarta partia miała wyrównany początek, ale im dalej, tym wyraźniejsza była dominacja Austrii (16:11, 21:17) i mecz zakończył się w czterech setach. – Te dwie wygrane sprawiły, że mieliśmy naprawdę dobry start tej edycji Ligi Europejskiej. Wysoka temperatura W dwóch pierwszych setach byliśmy w dobrej kondycji, potem nam tej energii zabrakło. Na szczęście wróciliśmy w czwartym secie. W środę udajemy się już w podróż do Polski – skomentował trener Michael Warm.

Austria – Izrael 3:1
(25:22, 25:18, 24:26, 25:20)

Austria: Wohlfahrtstatter (7), Koraimann (19), Trothann (20), Berger (15), Thaller (3), Buchegger (11), Krois (libero) oraz Tusch (1), Ringseis, Grabmuller
Izrael: Osokin (1), Katzenelson (2), Hershko (21), Vinarsky (1), Shafranovich (9), Sokolov (7), Shwartz-Shmoel (libero) oraz Batchkala (7), Goldrin (9), Finkelstein, Gutman