Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > LE, gr. A: Polacy udanie rozpoczęli rozgrywki

LE, gr. A: Polacy udanie rozpoczęli rozgrywki

Podopieczni Andrzeja Kowala dobrze rozpoczęli tegoroczne rozgrywki Ligi Europejskiej. W wyjazdowym spotkaniu okazali się lepsi od reprezentacji Danii w trzech setach. Tylko w drugiej partii gospodarze postawili twarde warunki, prowadząc przez część seta.

Duńczycy wiedzieli, że aby pokonać reprezentację Polski, muszą dużo ryzykować w polu zagrywki. Jednak w pierwszym secie przyniosło to jedynie rezultat w postaci siedmiu błędów serwisowych. Pomimo tego biało-czerwoni nie mogli być zbyt pewni siebie, a ich przewaga była minimalna (18:16). Polacy do Slagelse, gdzie rozgrywany był mecz z Duńczykami, przyjechali prosto z zaciętego boju o medal w Baku, gdzie ostatecznie biało-czerwonym nie udało się stanąć na podium. Reprezentanci Polski nie dali się ponieść emocjom w końcówce premierowej odsłony i zwyciężyli 25:22.

W drugiej odsłonie gospodarze poprawili precyzję przyjęcia zagrywki, co umożliwiło im walkę jak równy z równym z Polakami (10:10). Po drugiej przerwie technicznej Duńczycy wypracowali sobie nawet trzypunktową przewagę (18:15). Później jednak oczka zdobywali już niemal tylko biało-czerwoni, którzy wykorzystali słabszy moment gry rywali, wygrywając drugiego seta 25:21.

Taki obrót spraw wyraźnie podłamał gospodarzy. Ci po zaledwie kilku minutach trzeciej odsłony przegrywali już 0:4. Duńczycy nie radzili sobie ze szczelnym blokiem, a w tym elemencie prym wiódł Jan Nowakowski. Już na drugiej przerwie technicznej Polacy byli na dobrej drodze, by dokończyć dzieła w trzech setach (16:11). As serwisowy zakończył tę jednostronną partię i całe spotkanie (25:14). – Jestem szczęśliwy ze zwycięstwa, ale nie zagraliśmy dobrego meczu – twierdził po spotkaniu trener Andrzej Kowal. – To był nasz pierwszy mecz po igrzyskach europejskich w Baku i musimy wrócić do naszego poziomu gry, bo z niego nie jestem zadowolony. Ponieważ jesteśmy organizatorami Final Four, najważniejsze dla nas podczas fazy grupowej jest to, by nasi młodsi gracze zbierali doświadczenie, a ten cel dzisiaj został osiągnięty – powiedział trener biało-czerwonych.

Dania – Polska 0:3
(22:25, 21:25, 14:25)

Dania: Jensen (3), Sorensen (7), Jacobsen (1), Mollgard (9), Bonnesen (12), Huss (1), Alievski (libero) oraz Bitsch (2) i Nielsen (2)

Polska: Dryja (7), Nowakowski (11), Kędzierski (2), Romać (10), Buchowski (9), Bednorz (10), Wojtaszek (libero) oraz Pająk i Filip (1)