Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Orlen Liga zamknięta dla klubów I ligi, elita bez zmian

Orlen Liga zamknięta dla klubów I ligi, elita bez zmian

fot. archiwum

W przyszłym sezonie Orlen Liga wciąż będzie liczyła dwanaście zespołów. Mimo że Zawisza Sulechów, ŁKS Łódź i Budowlani Toruń spełniły wymogi stawiane przez PLPS, nie zagrają w elicie. Okazało się, że otwarta Orlen Liga jest jednak zamknięta.

Od dłuższego czasu działacze Roltexu Zawiszy Sulechów, ŁKS-u Commercecon Łódź i Budowlanych Toruń czekali na decyzję związaną z tym, czy kluby te zagrają w Orlen Lidze. Nie dopinały budżetu, nie mogły dokończyć negocjacji z zawodniczkami oraz członkami sztabu szkoleniowego, ponieważ nie wiedziały, w której klasie rozgrywkowej rywalizowały będą w kolejnym sezonie. Po kilku tygodniach oczekiwania w końcu zapadła decyzja, ale nie jest ona korzystna dla klubów I-ligowych. Mimo że wszystkie trzy spełniły wymogi stawiane przez PLPS, nie zagrają w przyszłym sezonie w elicie. Działacze bowiem podjęli decyzję, że wciąż będzie ona liczyła dwanaście drużyn, a żaden z dotychczas w niej grających zespołów nie spadnie do niższej klasy rozgrywkowej. Mimo że niektóre z nich borykały się w ostatnim czasie z różnymi kłopotami, to ich działacze mogą spać spokojnie, ponieważ po raz kolejny kluby te zagrają w elicie.

Takimi działaniami PLPS-u rozczarowani są włodarze trzech I-ligowych klubów, a dziwna i niezrozumiała decyzja o niedopuszczeniu ich do rywalizacji w Orlen Lidze może zniechęcić potencjalnych sponsorów do inwestowania w siatkówkę w miastach, w których nie jest ona popularna. Niestety, po raz kolejny okazało się, że rzekomo otwarta Orlen Liga de facto jest zamknięta dla klubów z niższej klasy rozgrywkowej. Ponownie duch sportu przegrał z odgórnymi dyrektywami. Orlen Liga najprawdopodobniej zostanie rozszerzona do czternastu zespołów, ale dopiero od sezonu 2016/2017.

Przypomnijmy, że wcześniej chęć gry w PlusLidze zgłosił Camper Wyszków, ale on również nie został dopuszczony do rywalizacji w męskiej elicie, która w sezonie 2015/2016 również zagra w niezmienionym, czternastozespołowym składzie, a kluby Krispol I Ligi ponownie kisiły się będą we własnym sosie.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved