Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. B: Irańczycy rozbili rosyjskich siatkarzy

LŚ, gr. B: Irańczycy rozbili rosyjskich siatkarzy

Irańczycy po raz kolejny pokazali siłę na swoim terenie. W pierwszym pojedynku 6. kolejki ekipa trenera Kovaca pokonała Rosjan w trzech setach. Sborna nadal jest w dołku i jest bliska zakończenia tegorocznej Ligi Światowej bez wygranej na koncie.

Rosja rozpoczęła mecz z kilkoma zmianami w składzie w porównaniu z poprzednimi spotkaniami, jako atakujący na boisku pojawił się Dmitrij Muserski. Pomimo tego gra Rosjan nie wyglądała dużo lepiej, nadal popełniali oni sporo błędów, co wykorzystywali Irańczycy. Doskonałe zagrywki Shahrama Mahmoudiego, skuteczne ataki Milada Ebadipoura – to wszystko spowodowało, że gospodarze prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:6. Po niej Rosjanie na chwilę doprowadzili do remisu, ale ich błędy w ataku i w zagrywce przyczyniły się do odbudowania przewagi przez Iran. Tuż po drugiej przerwie technicznej, na której gospodarze prowadzili 16:12, Rosja za sprawą Igora Kołodinskiego zniwelowała stratę tylko do jednego punktu. Później ponownie mnożyły się błędy, ale nie tylko po stronie gości. W końcówce gospodarze opanowali jednak nerwy i ostatecznie po zagrywce Seyeda Mousaviego wygrali 25:21.

Drugą partię świetnie rozpoczęli Irańczycy. Doskonała zagrywka Adela Gholamiego, skuteczne ataki oraz bloki Mojtaba Mirzajanpoura dały gospodarzom prowadzenie 8:4. Po przerwie Iran początkowo kontrolował sytuację na boisku, ale w pewnym momencie Dmitrij Muserski włączył wyższy bieg, dzięki czemu Rosja doprowadziła do remisu 12:12. Od tego momentu gra była bardziej wyrównana, zacięta, nawet pomimo dużej liczby błędów popełnianych przez oba zespoły. Tuż po drugiej przerwie technicznej duet Adel Gholami i Milad Ebadipour zaczął rządzić i dzielić na boisku, czego efektem była czteropunktowa przewaga Iranu. Utrzymała się ona do końca tej partii, gospodarze po ataku Milada Ebadipoura zwyciężyli takim samym stosunkiem punktowym jak w pierwszym secie.

Trzecia odsłona meczu była początkowo bardzo wyrównana, gra toczyła się punkt za punkt. Taka sytuacja utrzymywała się do pierwszej przerwy technicznej, na której jednym punktem prowadzili miejscowi. Po niej Iran wypracował sobie dwupunktową przewagę, m.in. za sprawą Shahrama Mahmoudiego. Od tego momentu gospodarze zaczęli rządzić i dzielić na boisku, Rosjanie byli bezradni, nie potrafili odrobić kilkupunktowej straty. Dopiero w końcówce goście rzucili się do odrabiania strat, ale zdołali jedynie zmniejszyć ją do dwóch punktów. Iran grał pewnie w każdym elemencie gry i ostatecznie wygrał 25:21.

Iran – Rosja 3:0
(25:21, 25:21, 25:21)

Iran: Mahmoudi (16), Ebadipour (10), Gholami (8), Mirzajanpour (8), Mousavi (5), Marouflakrani (3), Marandi (libero) oraz Senobar (1), Ghafour i Mahdavi
Rosja: Sawin (13), Muserski (10), Wolwicz (6), Smoliar (6), Siwożelez (4), Kołodinski, Obmoczajew (libero) oraz Aszczew (2), Biriukow (1), Antipkin i Moroz