Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE M, gr. A: Łatwa wygrana Austriaków na inaugurację rozgrywek

LE M, gr. A: Łatwa wygrana Austriaków na inaugurację rozgrywek

Siatkarze reprezentacji Austrii nie namęczyli się w swoim pierwszym pojedynku w Lidze Europejskiej 2015. Ekipa prowadzona przez trenera Michaela Warma potrzebowała osiemdziesięciu trzech minut, by wygrać 3:0 z zespołem z Izraela.

Początek meczu w austriackim Enns nie ułożył się po myśli gospodarzy. Mocne otwarcie zaliczyli bowiem goście z Izraela, którzy na pierwszym czasie technicznym wygrywali 8:5. W kolejnych akcjach zespół trenera Avitala Selingera coraz bardziej opadał z sił i pozwolił stopniowo przejmować kontrolę nad spotkaniem gospodarzom. W połowie partii na prowadzeniu byli już Austriacy, u których pierwsze skrzypce grał wprowadzony z ławki rezerwowych Thomas Tröthann (16:14). Wysoka skuteczność ataku drużyny austriackiej oraz coraz częstsze pomyłki graczy z Izraela pozwoliły szybko zakończyć partię wynikiem 25:18.

Podobnie jak w premierowej odsłonie znakomite otwarcie zaliczyli przyjezdni. W przyjęciu mocno obciążony był Amir Vinarsky, ale doskonale wypełniał swoje zadanie i to głównie dzięki jego pewnemu dograniu piłki do siatki siatkarzom z Izraela udawało się zdobywać kolejne oczka (8:4). Czteropunktowa zaliczka została jednak przez Austriaków szybko zniwelowana za sprawą świetnie pracującego w bloku Alexandra Bergera. Po udanych akcjach tego siatkarza gospodarze punktowali bezpośrednio bądź mieli okazje do zdobywania kolejnych oczek w kontrach (16:12). Roszady przeprowadzane przez trenera Selingera nie przyniosły wymiernych rezultatów i jego team musiał pogodzić się z porażką także w tej odsłonie (22:25).

Set numer trzy zaczął się inaczej niż poprzednie dwa. Tym razem wysoką, bo aż pięciopunktową przewagę na pierwszej przerwie technicznej uzyskali gospodarze, wśród których wciąż brylował Tröthann (8:3). W szeregach zespołu z Izraela coraz bardziej kuleć zaczęła skuteczność ataku, choć przyjęcie utrzymywało się na bardzo wysokim poziomie. Nie zawodził także blok, gdzie punkty dołożył Ilia Goldrin i Ariel Katzenelson, jednakże było to zbyt mało, by dogonić rozpędzonych Austriaków (12:16, 15:21). W końcówce zespół Michaela Warma zaryzykował jeszcze w zagrywce i dzięki temu wygrał 25:19 i cały pojedynek 3:0.

Austria – Izrael 3:0
(25:18, 25:22, 25:19)

Austria: Wohlfahrstatter (7), Koraimann (8), Zass (2), Berger (12), Thaler (1), Buchegger (3), Kroiss (libero) oraz Tröthann (19)
Izrael: Osokin (5), Katzenelson (1), Hershko (6), Vinarsky (9), Sokolov (9), Shafranovich (6), Schwarz-Shmoel (libero) oraz Batchcala (1), Goldrin (1), Gutman i Finkelstein