Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Dwie zmiany Antigi w składzie na mecze z USA

Dwie zmiany Antigi w składzie na mecze z USA

fot. pzps.pl

Stephane Antiga odkrył karty przed dwumeczem z reprezentacją USA kończącym rywalizację grupową Polaków w Lidze Światowej. Do kadry na mecz w Krakowie dołączyli Dawid Konarski i Artur Szalpuk, którzy zajęli miejsca Bartosza Bednorza i Marcina Możdżonka.

Siatkarze reprezentacji Polski w ostatnich dwóch pojedynkach grupowych Ligi Światowej nie mogą sobie pozwolić na dekoncentrację. Zespół kierowany przez Stephane’a Antigę ma duże szanse na awans do turnieju finałowego, który będzie rozgrywany w Rio de Janeiro, lecz aby się tam udać, musi wygrać co najmniej jeden mecz w Krakowie lub zdobyć dwa punkty. W osiągnięciu tego celu mają pomóc dwaj zawodnicy, którzy z kadrą B prowadzoną przez Andrzeja Kowala występowali w niedawno zakończonych igrzyskach europejskich w Baku, a mianowicie Dawid Konarski i Artur Szalpuk. Pierwszy jest złotym medalistą mistrzostw świata, natomiast drugi był absolutnym liderem biało-czerwonych podczas turnieju w Azerbejdżanie. Miejsce w składzie na mecze Ligi Światowej uzyskali oni kosztem Marcina Możdżonka i Bartosza Bednorza. Doświadczony środkowy podczas dotychczasowych pojedynków głównie wchodził na podwyższenie bloku, natomiast Bednorz dostał jedynie krótką szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności w Iranie.

Bez zmian prezentuje się kadra naszych najbliższych rywali, Amerykanów. Trener John Speraw cały czas stawia na grupę tych samych siatkarzy, którzy w tegorocznych rozgrywkach World League spisują się wyśmienicie i już zapewnili sobie udział w turnieju w Brazylii.

Skład reprezentacji Polski na mecze w Krakowie:Rozgrywający:
Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

Środkowi:
Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona

Przyjmujący:
Mateusz Mika, Artur Szalpuk, Michał Kubiak, Rafał Buszek

Atakujący:
Jakub Jarosz, Bartosz Kurek, Dawid Konarski

Libero:
Piotr Gacek, Paweł Zatorski

Skład reprezentacji USA na mecze w Krakowie:

Rozgrywający:
Kawika Shoji, Micah Christenson

Środkowi:
David Lee, Maxwell Holt, David Smith, Russell Holmes

Przyjmujący:
Aaron Russell, Taylor Sander, William Priddy, Paul Lotman, Thomas Jaeschke

Atakujący:
Murphy Troy, Matthew Anderson

Libero:
Erik Shoji

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved