Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Bielawianka już niemal w komplecie

Bielawianka już niemal w komplecie

fot. archiwum

Bez wietrzenia szatni obyło się w Beewatec Bielawiance Bester Bielawa. Jej trzon pozostał bez zmian, a do zespołu dołączyło kilku młodych zawodników wspartych doświadczonym Piotrem Janiakiem. Trwają jeszcze poszukiwania rozgrywającego.

Drużyna z Bielawy w minionym sezonie osiągnęła zaskakująco dobry wynik, bowiem awansowała aż do turnieju finałowego II ligi mężczyzn. W kolejnym sezonie chciałaby powtórzyć tak dobry wynik, choć nie nastawia się na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. – Nie celujemy w I ligę, ale chcielibyśmy powtórzyć wynik z poprzedniego sezonu i zakwalifikować się do turnieju finałowego – mówi rzecznik klubu, Łukasz Gryś.

W Bielawiance nie dojdzie do zmian na ławce trenerskiej, bowiem wciąż prowadził będzie ją Marcin Jarosz. Za to pewne przetasowania zaszły w składzie, ale jego trzon pozostał bez zmian. W dalszym ciągu barw dolnośląskiego teamu bronić będą: Kamil Durski (rozgrywający), Grzegorz Kukla i Mateusz Polakowski (obaj zawodnicy zagrają na pozycji libero), Michał Tomiałowicz (atakujący), Michał Glinka (środkowy) oraz Alex Strubbe (przyjmujący).

Do drużyny prowadzonej przez trenera Jarosza dołączył wychowanek Bielawianki, Oskar Grabowski. To 20-letni atakujący, który w minionym sezonie występował w grającym w Młodej Lidze Cuprum Lubin. W barwach beniaminka rozegrał aż 89 setów, w których zdobył 256 punktów, co dało mu średnio 2,9 punktu na set. W Bielawiance pojawiło się także dwóch młodych środkowych. Pierwszym z nich jest 23-letni Jakub Dalecki, który ostatnio występował w Gwardii Wrocław i Olavii Oława. Drugi to wychowanek zespołu z Bielawy – 19-letni Michał Skwarcan.Sporym wzmocnieniem ekipy z Dolnego Śląska powinno być zakontraktowanie Piotra Janiaka. To 27-letni przyjmujący, który w minionym sezonie reprezentował MKS Kalisz, a wcześniej chociażby I-ligowego Kęczanina Kęty. Na tej samej pozycji grał będzie Arkadiusz Jutrzenka. To wychowanek Jokera Piła, który w ostatnich latach występował w Gwardii Wrocław. Wszystko wskazuje też na to, że do gry po operacji barku wróci Krzysztof Prokopowicz, uzupełniając tym samym przyjęcie w Bielawiance. Dodatkowo kadra zostanie uzupełniona młodymi miejscowymi zawodnikami. Mowa o 18-letnim przyjmującym – Wojciechu Skwarcanie oraz 17-letnim środkowym – Tomaszu Rekieciu. Powoli stawiamy na naszą młodzież, którą wychowujemy od kilku lat. Chcemy dawać jej szansę treningu i gry w pierwszym zespole. Ale jego trzon mają stanowić doświadczeni gracze, jak chociażby Glinka, Tomiałowicz czy Janiak – podkreślił Gryś.

Docelowo skład Bielawianki ma liczyć czternastu, piętnastu zawodników. Bielawscy działacze szukają jeszcze rozgrywającego, który stanowiłby alternatywę dla wspomnianego już wcześniej Durskiego. Podopieczni trenera Jarosza przygotowania do sezonu 2015/2016 rozpoczną w połowie sierpnia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved