Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Piotr Nowakowski: Przechodziliśmy ostatnio z nieba do piekła

Piotr Nowakowski: Przechodziliśmy ostatnio z nieba do piekła

fot. Joanna Skólimowska

Po ciężkich starciach w Iranie reprezentacja Polski zmierzy się z Amerykanami już przed własną publicznością. - W Krakowie będzie duża publiczność, hałas w odpowiednich momentach, czyli wszystko to, co lubimy najbardziej - mówi Piotr Nowakowski.

Po serii wyjazdów do USA, Rosji i Iranu wróciliście do kraju. Czujecie ulgę, że wreszcie zagracie przed własną publicznością?

Piotr Nowakowski: – Spędziliśmy trzy tygodnie poza Polską. Był to naprawdę bardzo długi wyjazd, męczące podróże. Bardzo się cieszę, że wróciliśmy już do siebie. Naprawdę przechodziliśmy ostatnio z nieba do piekła. W Chicago było dużo polskich kibiców i bardzo fajnie. W Rosji za to było bardzo dużo pustych miejsc, hala nie była nawet w połowie wypełniona, stąd też zupełnie inna atmosfera. W Iranie mieliśmy już trochę przesyt: 13 tysięcy trąbiących mężczyzn, cały czas ogromny hałas. Nie grało się nam najlepiej. W Krakowie będzie duża publiczność, hałas w odpowiednich momentach, czyli wszystko to, co lubimy najbardziej.

Jak porównałby pan tę specyficzną irańską publiczność do polskiej?Zdecydowanie bliżej nam do naszej. Mówiąc o Iranie, nie chciałbym nadużywać dość brzydkich wyrazów (śmiech), ale było naprawdę bardzo głośno i jeśli gralibyśmy tam więcej spotkań, chyba byśmy nie wytrzymali. Na pewno wiązałoby się to z jakimiś uszkodzeniami słuchu. Naszą publiczność oceniam zdecydowanie wyżej.

Tauron Kraków Arena to największa hala w Polsce. Czy gra się w niej inaczej niż w mniejszych halach?

Na pewno są inne punkty odniesienia i czasem piłka po prostu lepiej „siedzi” na mniejszych obiektach. Ale na takim poziomie, na którym gramy, nie powinno to mieć żadnego znaczenia. Jest drobna różnica, ale nie wpływa tak bardzo na jakość naszej zagrywki.

Cały wywiad Damiana Gołąb w serwisie krakow.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved