Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > OOM: Triumf kujawsko-pomorskiego, faworyt ze Śląska z brązem

OOM: Triumf kujawsko-pomorskiego, faworyt ze Śląska z brązem

fot. archiwum

Reprezentacja województwa kujawsko-pomorskiego triumfowała w OOM w kategorii chłopców. W zestawieniu dziewcząt najlepsze okazały się siatkarki ze Śląska, ich koledzy triumfowali natomiast w małym finale, wywożąc ze Szczyrku brąz.

Po tygodniowej rywalizacji zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w siatkówce halowej rozgrywana w halach na terenach COS-u Szczyrk i Łodygowicach. Znakomite zawody rozegrały zespoły reprezentujące województwo śląskie. W kategorii dziewcząt siatkarki ze Śląska wywalczyły złoto, w rywalizacji chłopców Śląsk zdobył brąz. Miejsce na najwyższym stopniu podium po emocjonującej rywalizacji z przeciwnikami z Mazowsza wywalczyli siatkarze z województwa kujawsko-pomorskiego. – Samego meczu finałowego nie widzieliśmy, bo graliśmy równolegle w innej hali. Jednak przy pięciu wyrównanych setach na pewno była to rywalizacja godna finału. Kujawsko-pomorskie we wszystkich meczach, jakie widziałem, prezentowało równy poziom, było mocno zgrane i grało fajną siatkówkę. Mazowsze rozkręcało się w turnieju powoli. W 1/4 ledwo wygrało na przewagi w tie-breaku z Podkarpaciem (które finalnie zajęło 8. miejsce). Z nami zagrało fantastyczny mecz, rywale dużo bronili w polu, a jeśli nie, to i tak piłki były dotykane przez nich i nie wpadały na czysto w pole. W kontrataku na wysokiej piłce też mieli dużą skuteczność – o decydującej rywalizacji i poziomie gry rywali w rozmowie ze Strefą Siatkówki mówił Wojciech Pudo.

Szkoleniowiec, który w duecie trenerskim z Piotrem Stachurą doprowadził reprezentację województwa śląskiego na podium rozgrywek, pozytywnie ocenił samą grę i wynik swojego zespołu i równolegle walczących siatkarek ze Śląska. – Złoto i brąz dla Śląska to na pewno sukces. Męska drużyna walczyła w półfinale, ale przegrała z Mazowszem. Wynik mógłby być inny, ale przez cały turniej mieliśmy problemy zdrowotne. Jako trenerzy jesteśmy zadowoleni, wybraliśmy najlepszych zawodników z tych, których mieliśmy do dyspozycji, a oni odwdzięczyli się nam, walcząc o każdą piłkę i zostawiając na boisku dużo zdrowia. Wyselekcjonowaliśmy inteligentną grupę graczy, którzy w krótkim czasie potrafili się przestawić i realizować nasze założenia i wskazówki (a nie jest to łatwe, jak się ma zawodników z różnych klubów). A co najlepsze to każdy miał udział w końcowym sukcesie, bo w meczu o brąz szansę gry dostali zawodnicy, którzy w poprzednich meczach stali w kwadracie – kontynuował Wojciech Pudo. Przed rozpoczęciem rozgrywek to właśnie zespół ze Śląska był jednym z głównych kandydatów do triumfu, w skompletowanym przez szkoleniowców składzie, mającym reprezentować województwo, zabrakło kilku zawodników.

Mimo sporych oczekiwań stawianych przed zespołem z województwa śląskiego szkoleniowcy nie mogli liczyć na wsparcie zawodników na co dzień trenujących w Jastrzębiu-Zdroju. – Województwo śląskie od wielu lat znajduje się na siatkarskiej mapie Polski i jesteśmy liczącym się ośrodkiem w kraju. Wynik ostatniej OOM można uznać za wielki sukces, w kategorii dziewczyn sprawa jest jasna – złoty medal! Chłopcy zdobywając brązowy medal,  także osiągnęli duży sukces, patrząc, że w tym roku nie mogliśmy skorzystać ze wszystkich najlepszych zawodników śląskich klubów, ponieważ ośrodek z Jastrzębia-Zdroju nie wyraził zgody na udział swoich zawodników w tym turnieju – o walce z przeciwnościami losu i drodze po sukces mówił Piotr Stachura.

Wbrew problemom ekipa duetu Pudo/Stachura otarła się o finał rozgrywek. – Finał był w naszym zasięgu, choć sam wynik 0:3 w półfinale z Mazowszem na to nie wskazuje, to mecz mógł się zakończyć takim samym wynikiem, ale dla Śląska. Czego zabrakło? Dyscypliny taktycznej, szczęścia w końcówkach pierwszego i trzeciego seta, gdzie gra kończyła się na przewagi. To była dość wyczerpująca formuła. Na najważniejsze mecze może braknąć sił, chociaż gra w finale zawsze dostarcza dodatkowe pokłady energii u zawodników. Mimo wszystko jesteśmy bardzo szczęśliwi z osiągniętego wyniku, a chłopakom należą się gratulacje i wielkie brawa! Trzeba także podkreślić charakter i waleczność chłopaków, którzy mimo przeciwności zdrowotnych dali z siebie maxa i ten brąz jest tego ukoronowaniem – przyznał Piotr Stachura, na co dzień szkoleniowiec Norwida Częstochowa, mający w swoim dorobku trenerskim niezłe wyniki podczas mistrzostw Polski kadetów.

Wyniki rywalizacji o medale:

Rozgrywki dziewcząt:

o 3. miejsce:
Pomorskie – Kujawsko-pomorskie 3:0
(25:22, 25:14, 25:18)

o 1. miejsce:
Małopolskie – Śląskie 0:3
(20:25, 18:25, 23:25)

Rozgrywki chłopców:
o 3. miejsce:
Śląskie – Łódzkie 3:1
(25:22, 21:25, 25:20, 25:20)

o 1. miejsce:
Mazowieckie – Kujawsko-pomorskie 2:3
(22:25, 25:23, 19:25, 25:22, 15:17)

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved