Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Kędzierski: Stresu na razie nie ma

Michał Kędzierski: Stresu na razie nie ma

fot. archiwum

- Bardzo się cieszę, że dalej mogę rozwijać się siatkarsko w PlusLidze. Mam nadzieję, że w Kielcach będę mógł zaprezentować w pełni swoje umiejętności - mówi nowy nabytek kielczan, rozgrywający Michał Kędzierski, który powrócił właśnie z IE.

Effector Kielce to twój kolejny klub siatkarskiej PlusLigi z szansą na grę dla ciebie w wyjściowej szóstce?

Michał Kędzierski: – Bardzo się cieszę, że dalej mogę rozwijać się siatkarsko w PlusLidze. Mam nadzieję, że w Kielcach będę mógł zaprezentować w pełni swoje umiejętności i myślę, że podjęłam słuszną decyzję, zmieniając barwy klubowe.

O miejsce na boisku będziesz walczył z Marcinem Komendą. Gotowy czy zestresowany?– Stresu na razie nie ma. Jeszcze przyjdzie na to czas. (śmiech) Z Marcinem będziemy rywalizować o miejsce w szóstce. Na pewno wyjdzie nam to na dobre.

Effector jeszcze nie odkrył wszystkich kart, jeśli chodzi o skład ekipy Dariusza Daszkiewicza w sezonie 2015/2016. Czy z obecnymi oraz dotychczas zakontraktowanymi zawodnikami miałeś szansę już grać na jednym boisku czy raczej po drugiej stronie siatki?

– W jednej drużynie miałem okazję grać już z Mateuszem Bieńkiem i Marcinem Komendą. Z Mateuszem występowaliśmy w ubiegłorocznych rozgrywkach Ligi Europejskiej, a z Marcinem reprezentowaliśmy barwy Resovii w Młodej Lidze. Z Adrianem Buchowskim gram obecnie w kadrze B.

Masz za sobą występ w igrzyskach europejskich w Baku. Dobrze uzupełnialiście się z Pawłem Woickim podczas zmagań w fazie grupowej. Twoją postawę na boisku wysoko oceniali dziennikarze sportowi. A jak ty skomentowałbyś swój udział w tym turnieju?

– W Baku zajęliśmy 4. miejsce. Była szansa na medal, niestety trochę nam zabrakło. Miałem okazję zaprezentować się dłużej na boisku. Bardzo się cieszę z szansy, którą dał mi trener. Myślę, że ją wykorzystałem.

Twój siatkarski idol to…?

– Nikola Grbić.

Jakie cele sportowe stawiasz sobie na nadchodzący i kolejne siatkarskie sezony?

– Oczywiście dalszy rozwój i jak najlepsze reprezentowanie barw Effectora Kielce.

źródło: effectorkielce.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved