Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. D: Francja nadal niepokonana, Korea Płd. bez szans

LŚ, gr. D: Francja nadal niepokonana, Korea Płd. bez szans

Reprezentacja Francji jest nadal niepokonana w tej edycji Ligi Światowej. Tym razem Trójkolorowi pokonali pewnie Koreańczyków i tym samym odnieśli swoje jedenaste zwycięstwo. Koreańczycy mimo ambitnej postawy zeszli z boiska pokonani.

Premierowego seta lepiej rozpoczęli Koreańczycy, którzy po kilku spektakularnych akcjach prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:6. Francuzi jednak szybko wyrównali, dzięki wspaniałej obronie Earvina Ngapetha. Francja doskonale grała w defensywie, wysoką skuteczność utrzymywała w bloku. Pomimo tego Korea nadal kroczyła krok w krok za swoim rywalem, nie pozwalając tym samym na wypracowanie kilkupunktowej przewagi przez Francję. W dalszej fazie tego seta Koreańczycy czuli się coraz pewniej, ich liderem był Jae-Duck Seo. Po jednym z serwisów wspomnianego zawodnika duże problemy w przyjęciu mieli Francuzi, w rezultacie czego Korea wyszła na dwupunktowe prowadzenie. Szkoleniowiec Trójkolorowych,widząc niemoc swojej drużyny, szybko poprosił o przerwę, po której Francuzi doprowadzili do remisu 21:21. Od tego momentu gra ponownie była zacięta, toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie jednak skuteczne ataki wykonane przez Mory Sidibe oraz Nicolasa Le Goffa spowodowały, że to Francja wygrała tego seta 26:24.

Od początku drugiej partii dominowali Francuzi, którzy po zagrywkach Kevina Tillie prowadzili 6:2. W tym secie Francja grała znakomicie praktycznie w każdym z elementów, Korea natomiast nie mogła znaleźć sposobu, by powstrzymać rozpędzonego rywala. Popełniali coraz więcej błędów, co przekładało się na rosnącą przewagę Francuzów. Kolejne punkty dla Trójkolorowych dokładali Nicolas Le Goff i Kevin Le Roux, dzięki czemu Francja prowadziła 22:17. Po chwili błąd popełnił lider Koreańczyków z poprzedniej partii, czyli Jae-Duck Seo i tym samym dał zwycięstwo gospodarzom 25:18.

Trzecia odsłona meczu rozpoczęła się, podobnie jak druga, od dominacji Francji, która na pierwszej przerwie technicznej prowadziła 8:5. Francuzi podbudowani wygraną w dwóch poprzednich partiach pewnie zmierzali po jedenaste zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Bardzo dobrze w polu serwisowym radził sobie Mory Sidibe, co spowodowało, że gospodarze prowadzili już 19:14. W końcówce Koreańczykom udało się jeszcze obronić dwie piłki meczowe, ale przewaga Francuzów była zbyt duża, by móc odrobić całą stratę. Ostatecznie Francja wygrała 25:21 i cały mecz 3:0.

Francja – Korea Płd. 3:0
(26:24, 25:18, 25:21)

Francja: Tillie (13), Le Roux (10), Ngapeth (7), Rouzier (6), Le Goff (5), Toniutti (2), Grebennikov (libero) oraz Sidibe (4), Jaumel (2), Lafitte (2), Marechal (1) i Aguenier
Korea: Seo (15), Song M-G. (11), Shin (8), Kwak (5), Lee (2), Choi, Jeong (libero) oraz Ji (2), Song H-Ch. (2), Choi H-S. (1), Kim, Choi M-H. i Oh (libero)