Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > KPS Kęty w całkowicie nowej odsłonie

KPS Kęty w całkowicie nowej odsłonie

fot. archiwum

W przeżywającym trudności finansowo-organizacyjne Kęczaninie Kęty doszło do sporych zmian. Już wiadomo, że w nowym klubie nie zagrają praktycznie wszyscy siatkarze, którzy dołączyli do zespołu Kęczanina przed ubiegłorocznym sezonem.

Pierwszym, który zmienił barwy, był kapitan UMKS-u Jarosław Maciończyk. Najbardziej doświadczony siatkarz ostatnich dwóch sezonów w Kętach w nowym zagra w zespole Aluronu Warty Zawiercie. W zespole z województwa śląskiego występował będzie m.in. obok dwóch byłych zawodników UMKS-u – Michała Mysery i Marcina Kantora. Pewnym jest również, że w Kętach nie zobaczymy wypożyczonych z Trefla Gdańsk Karola Behrendta i Bartosza Pietruczuka. Pierwszy z nich wrócił do swojego macierzystego klubu i w nowym sezonie będzie trenował pod okiem Andrei Anastasiego z pierwszym zespołem gdańszczan, a drugi zagra w Szczecinie w zespole Espadonu. W rodzinne strony wrócił także drugi atakujący kęczan Mateusz Ogrodniczuk. Zawodnik ten występował  w Młodej Lidze w zespole BBTS-u Bielsko-Biała, a następnie grał w Kęczaninie. W nowym sezonie Ogrodniczuk będzie reprezentował barwy KPS-u Siedlce. Jak twierdzi sam siatkarz, spełniło się jego największe marzenie. – Dwa lata spędziłem w Bielsku-Białej oraz w Kętach, szlifując swoje umiejętności właśnie po to, aby w końcu zostać zauważonym przez władze siedleckiej siatkówki – mówi o swoim transferze zawodnik. – Wiele osób pytało się mnie, jak to się dzieje, że jestem z Siedlec, a muszę grać w tej samej lidze w innym mieście – powiedział siatkarz.

Kęczanina opuścili także libero Bartosz Mariański i przyjmujący Łukasz Ciupa. Pierwszy z wymienionych zawodników w nowym sezonie zagra w zespole beniaminka z Katowic, który z pewnością będzie jedną z bardziej liczących się marek na zapleczu PlusLigi. Klub z Katowic pozyskał m.in. najlepszego rozgrywającego ubiegłego sezonu w I lidze i byłego siatkarza UMKS-u Macieja Fijałka, Michała Błońskiego z plusligowego BBTS-u czy Jana Króla i Tomasza Kalembkę, którzy także mają za sobą występy w PlusLidze. Przyjmujący Łukasz Ciupa zagra natomiast w innym beniaminku Krispol I Ligi siatkarzy – UKS-ie Hutniku Dobry Wynik Kraków.

W ciągu najbliższych dni klub powinien otrzymać numer w Krajowym Rejestrze Sądowym, a wtedy będzie wiadomo, jacy siatkarze dołączą do drużyny. – Zarys kadry już mam, ale nie będę mówił o szczegółach, póki nie domkniemy budżetu. Zawsze w trakcie rozgrywek możemy jeszcze kogoś pozyskać, jeśli okazałoby się, że mamy za słabą kadrę – tłumaczy prezes KPS-u Marek Błasiak.Zobacz również:
Karuzela transferowa Krispol I Ligi

 

źródło: keczanin.info

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved