Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Keith Pupart: Wierzę, że jesteśmy w stanie walczyć o wysokie cele

Keith Pupart: Wierzę, że jesteśmy w stanie walczyć o wysokie cele

fot. archiwum

-  Po 6 latach spędzonych we Francji bardzo chciałem spróbować czegoś innego, w nowej dla mnie lidze - mówi o przenosinach do Cuprum Lubin nowy zawodnik zespołu - reprezentant Estonii Keith Pupart. - Już nie mogę się doczekać rozpoczęcia rozgrywek - dodaje.

Jak to się stało, że zacząłeś grać w siatkówkę? Nie jest to chyba najpopularniejszy sport w Estonii…

Keith Pupart: – Moja przygoda z tym sportem rozpoczęła się w momencie, kiedy w szkole, do której chodziłem, pojawił się trener i zapytał, kto chciałby spróbować i przyjść na zajęcia siatkarskie. Pomyślałem, dlaczego by nie spróbować i dość szybko polubiłem ten sport. Jeśli dobrze pamiętam, to było to w drugiej klasie.

Większość swojej kariery spędziłeś we Francji. Co skłoniło cię do podpisania kontraktu w Lubinie? Czy wiesz już coś na temat klubu, miasta?Któregoś dnia przyszedł do mnie Gianni (Gheorghe Cretu, trener Cuprum Lubin – przyp. red.) i zapytał mnie, jakie mam plany na kolejny sezon. Dodał, że widziałby mnie w swoim zespole w kolejnych rozgrywkach. Dla mnie była to świetna okazja, ponieważ po 6 latach spędzonych we Francji bardzo chciałem spróbować czegoś innego, w nowej dla mnie lidze. O Lubinie wiem tyle, że miasto jest niewielkie, niedaleko niemieckiej granicy. A o klubie? Wiem, że wynik na koniec mijającego sezonu był dobry.

Liga francuska uchodzi w Europie za dość solidną. PlusLiga z kolei to jedna z najlepszych na starym kontynencie. Czy fakt, że przychodzisz do „ligi mistrzów świata” jakoś cię stresuje, boisz się różnicy poziomów?

Oczywiście masz rację, że liga francuska jest dosyć solidna. Polskie rozgrywki są jednak zdecydowanie mocniejsze. Nie powoduje to jednak u mnie stresu, jestem raczej podekscytowany i już nie mogę się doczekać rozpoczęcia rozgrywek.

Będziesz jednym z bardziej doświadczonych zawodników w zespole. Jakie są twoim zdaniem szanse, możliwości drużyny z Lubina w nadchodzącym sezonie?

Liczę na to, że wyciągniemy z tej drużyny, którą buduje się w Lubinie, jej maksimum. Na ten moment ciężko jest powiedzieć, o jakie miejsca będziemy walczyć na koniec sezonu, ponieważ poziom polskiej ligi się wyrównał. Wierzę jednak w to, że jesteśmy w stanie walczyć o wysokie cele i patrzę pozytywnie na nasze szanse.

A czy masz jakieś osobiste cele, oczekiwania związane z przyjazdem do Polski?

Na pewno chciałbym cały czas podnosić swoje umiejętności, poprawiać swoją grę i stawać się lepszym siatkarzem, niż jestem obecnie. Dodatkowo słyszałem bardzo wiele pozytywnych rzeczy na temat Polski i waszych kibiców, że również na to czekam.

Czy zatem jest coś, co chciałbyś przekazać kibicom lubińskiego klubu?

Kibiców chciałbym bardzo poprosić o to, żeby tłumnie przychodzili na nasze mecze, robili na nich dużo hałasu i po prostu cieszyli się siatkówką, którą będziemy prezentować.

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved