Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > K. Skowrońska-Dolata: Już zaczynają na nas mówić sreberka

K. Skowrońska-Dolata: Już zaczynają na nas mówić sreberka

fot. archiwum

Reprezentacja Polski kobiet po latach posuchy na arenie międzynarodowej zdobyła srebrny medal w igrzyskach europejskich. - Popracujmy nad czymś nowym, abyśmy mogły budować nowe rozdziały w historii polskiej siatkówki - mówi Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Katarzyna Skowrońska-Dolata pamięta jeszcze wielkie sukcesy biało-czerwonych z 2003 i 2005 roku, kiedy to kadra Andrzeja Niemczyka sięgnęła po dwa z rzędu tytuły mistrzyń Europy. – W tamtych latach byłam początkującą zawodniczką, która dopiero wchodziła do reprezentacji. Minęło już wiele czasu i mam mnóstwo cudownych doświadczeń związanych z ówczesną kadrą, ale też zauważam, że pokolenie się zmienia (śmiech) – zaznacza siatkarka. – W tej nowej kadrze są zupełnie nowe buzie, więc mam świadomość, że parę ładnych lat upłynęło. Kiedy zaczynałam, nie myślałam o tym, że tak to się ułoży – dodaje doświadczona zawodniczka, która w tym sezonie, po 10 latach, powróci do polskiej ligi i powalczy o tytuł mistrzowski w drużynie wrocławskiego Impelu.

Sukces w Baku w jakimś stopniu przypomina czasy świetności, które Polki przeżywały ponad dekadę temu. – To były piękne czasy i wspomnienia, do których my, Polacy, wracamy. Pamiętajmy tylko o tym, że nas złotek za mało już zostało. Teraz musimy popracować nad tym, by stworzyć coś nowegonową grupę, która da nam wiele radości – wyjaśnia dwukrotna mistrzyni Europy i srebrna medalistka igrzysk europejskich, podkreślając, że pora zapomnieć o przeszłości. – Przyswoiłam określenie „złotka”, które przylgnęło do nas po tamtych sukcesach, jednakże chciałabym się już od niego odciąć, bo to było bardzo dawno temu. Po sukcesie w Baku zaczynają na nas mówić sreberka, to jest w porządku. Popracujmy nad czymś nowym, abyśmy mogły budować nowe rozdziały w historii polskiej siatkówki – kończy reprezentantka Polski.

źródło: inf. własna, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved