Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Artur Szalpuk dołączył do reprezentacji Antigi

Artur Szalpuk dołączył do reprezentacji Antigi

fot. Anna Szalpuk

Od 1 lipca Artur Szalpuk jest już oficjalnie siatkarzem Cerradu Czarnych Radom. W tym dniu zawodnik miał się zjawić w Radomiu, ale swoje plany musiał zmienić, gdyż wezwał go Stephane Antiga, który zamierza skorzystać z usług 20-latka w pierwszej reprezentacji.

Artur Szalpuk po powrocie z I igrzysk europejskich w Baku miał w swoim kalendarzu wizytę w radomskim klubie. Wszak od sezonu 2015/2016 Cerrad Czarni Radom są jego nowym pracodawcą. Plany pobytu w Radomiu były przyjmujący Politechniki Warszawskiej musiał jednak odłożyć na późniejszy termin. Wszystko przez to, że utalentowany zawodnik dołączył do pierwszej reprezentacji siatkarzy, przygotowującej się do meczów Ligi Światowej z reprezentacją USA.

– Przełożyliśmy nasze plany na późniejszy termin. Oczywiście nie zmienia to wcześniejszych ustaleń – podkreśla Dariusz Fryszkowski. Kierownik radomskiego przedstawiciela w PlusLidze potwierdza także, od 1 lipca Artur Szalpuk jest już oficjalnie zawodnikiem Cerrad Czarnych. Powołanie od Stephane’a Antigi dla przyjmującego radomian nie jest przypadkowe. Selekcjoner mistrzów świata od dłuższego czasu przyglądał się jego poczynaniom. Igrzyska europejskie tylko potwierdziły przydatność młodego zawodnika do pierwszej reprezentacji. Przyjmujący w stolicy Azerbejdżanu był wyróżniającą się postacią biało-czerwonych, zdobywając w turnieju 134 punkty.

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved