Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Sokół Katowice skompletował kadrę na nowy sezon

Sokół Katowice skompletował kadrę na nowy sezon

fot. Jacek Cholewa

Aspirujący do gry w I lidze Sokół 43 AZS AWF Katowice zakończył budowę zespołu na najbliższe rozgrywki. Umowy przedłużono z siedmioma zawodniczkami i całym sztabem szkoleniowym, a także wzmocniono drużynę pięcioma nowymi siatkarkami.

Sokół Katowice od kilku sezonów jest jednym z czołowych zespołów w grupie 2 II ligi kobiet. Siatkarki z Katowic co roku walczą w grupowych play-off, jednak jak do tej pory nie udało im się uzyskać długo wyczekiwanej promocji na zaplecze ekstraklasy. W ubiegłym roku sokolanki rundę zasadniczą zakończyły na 1. miejscu, jednak w fazie pucharowej przegrały po czterech meczach z SMS-em LO2 Opole i marzenia o awansie musiały odłożyć na później. Sezon 2015/2016 będzie kolejnym, w którym katowiczanki postarają się nadawać ton rywalizacji i zająć miejsce w najlepszej czwórce w swojej grupie. Realne włączenie się do walki o I ligę będzie jednak trudne, ponieważ skład drużyny został solidnie odmłodzony.

Działacze klubu ze stolicy Śląska po średnio udanym sezonie 2014/2015 dosyć szybko zbudowali nowy zespół. W składzie Sokoła znalazło się miejsce dla siedmiu siatkarek, które reprezentowały barwy klubu w ostatnich rozgrywkach. Za rozegranie wciąż odpowiadać będzie kapitan zespołu, Wioletta Komisarczyk oraz Karolina Wierzbińska, o sile w ataku nadal stanowić będzie grająca po przekątnej z rozgrywającą Sandra Tetfejer, a dyrygowanie grą defensywną będzie spoczywało na barkach libero Joanny Szczurek. Na środku siatki o miejsce w składzie powalczy Wiktoria Kubik, natomiast na pozycji przyjmującej grać będzie Renata Bekier i Natalia Krzempek. Po stronie strat personalnych w pierwszej kolejności trzeba wymienić przyjmujące i liderki Sokoła – Annę Grzechnik oraz Aleksandrę Baron. Pierwsza zdecydowała się na przeprowadzkę do pierwszoligowej Silesii Volley Mysłowice, a druga najprawdopodobniej zagra w MCKiS-ie Jaworzno. Niemal cały poprzedni sezon z powodu kontuzji kolana straciła środkowa Karolina Surgut i klub nie zdecydował się na podpisanie nowej umowy z tą zawodniczką. Nowego pracodawcy szukają także: środkowe Martyna Kołodziej i Karolina Olczyk oraz libero Anna Jarzombek. Nie do końca znana jest przyszłość ukraińskiej skrzydłowej Marty Mulnej, zmagającej się z urazem, który może wykluczyć ją z gry na dłuższy czas. Ważną informacją dla kibiców Sokoła jest fakt, iż za prowadzenie zespołu wciąż odpowiedzialny będzie ten sam sztab szkoleniowy. Pierwszym trenerem pozostał Krzysztof Zabielny, jego asystentem nadal będzie Alan Polok, a za odpowiednią odnowę odpowiadał będzie masażysta Mariusz Błasik.

Po stronie wzmocnień katowickiego klubu pojawiło się pięć nazwisk. Trzy z nich to tegoroczne maturzystki, które do tej pory miały okazję prezentować swoje umiejętności na trzecioligowym froncie. Z Piekar Śląskich do Katowic przeniosła się atakująca Marcela Konowoł, natomiast z Rybnika i Dąbrowy Górniczej na przeprowadzkę zdecydowały się dwie środkowe – Julia Kurpanik oraz Wioletta Lach. Zdecydowanie więcej doświadczenia do zespołu wniosą dwie nowe przyjmujące – Kamila Sadowska oraz Olga Samul. Obie zawodniczki w ubiegłym sezonie występowały w zespołach, które w rozgrywkach 2015/2016 będą grać w I lidze – Sadowska w PSPS-ie Chemiku Police, a Samul w Wiśle Warszawa. Uniwersalną siatkarką jest zwłaszcza ta druga, która jeszcze w barwach AZS-u Politechnika Śląska Gliwice występowała także na pozycji libero.Skład Sokoła 43 AZS AWF Katowice na sezon 2015/2016:

Rozgrywające:
Wioletta Komisarczyk
Karolina Wierzbińska

Środkowe:
Wiktoria Kubik
Wioletta Lach
Julia Kurpanik

Atakujące:
Sandra Tetfejer
Marcela Konowoł

Przyjmujące:
Natalia Krzempek
Renata Bekier
Olga Samul
Kamila Sadowska

Libero:
Joanna Szczurek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved