Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Reprezentant Włoch nowym nabytkiem mistrza Italii

Reprezentant Włoch nowym nabytkiem mistrza Italii

fot. archiwum

Włodarze mistrza Włoch nie zwalniają działań na rynku transferowym. Po środkowych Simone van de Voorde i Daniele Mazzone kolejnym nowym nabytkiem Trento ma być przyjmujący, reprezentant Włoch - Oleg Antonov.

Podpisanie kontraktu z Antonovem oficjalnie na swojej stronie internetowej potwierdził klub z Trydentu. 27-letni Oleg Antonov pochodzi z tytułowanej siatkarsko rodziny. Reprezentant Włoch o rosyjskim pochodzeniu jest bowiem synem Jarosława Antonowa, byłego reprezentanta ZSRR, zdobywcy srebrnego medalu podczas igrzysk olimpijskich w Seulu w 1988 roku. Nowy nabytek gialloblu włoskie obywatelstwo otrzymał z początkiem tego roku i aktualny sezon reprezentacyjny jest dla niego debiutem w szeregach azzurrich.

Dla urodzonego w Moskwie zawodnika nie będzie to jednak pierwszy sezon w Serie A. Antonov swoją zawodową karierę rozpoczynał w Sisleyu Treviso, najpierw w akademii siatkówki, gdzie spędził kilka lat, a następnie występując w pierwszym zespole zarówno w rozgrywkach Serie A1, jak i B1. W Serie A1 Antonov debiutował dość wcześnie, mając zaledwie 17 lat. W sezonie 2009/2010 przeniósł się do grającej w Serie A2 Canadiens Mantova, a następnie do Carige Genova (również Serie A2). Dopiero sezon 2011/2012 to powrót przyjmującego na parkiety włoskiej ekstraklasy. Po dwóch sezonach spędzonych w Cuneo, przy problemach klubu Antonov musiał szukać nowych rozwiązań. Ostatni sezon spędził we Francji, gdzie z Tours sięgnął po Puchar Francji i mistrzostwo kraju.

Z nowym klubem Oleg Antonov związał się dwuletnim kontraktem, pozytywnie o zawodniku i samym transferze wypowiadał się szkoleniowiec Trentino – Radostin Stojczew, nie ukrywając, że zależało mu na pozyskaniu reprezentanta Włoch. – Oleg jest jeszcze młodym, obiecującym zawodnikiem i co ważne z obywatelstwem włoskim. Mamy więc wszelkie podstawy do budowania projektu na dwa kolejne sezony w oparciu o niego – przyznał szkoleniowiec Trento, dodając. – Antonov posiada ciekawe umiejętności techniczne, dysponuje dobrą zagrywką i atakiem, ale ma również ważne cechy osobowościowe i dlatego chcemy postawić na niego. To zawodnik, który chce się rozwijać i pracować, dlatego będzie idealną częścią pasującą do tej grupy – podsumował Stojczew.Satysfakcji z pozyskania nowego przyjmującego nie krył także dyrektor generalny klubu – Bruno Da Re.Antonov jest zawodnikiem, którego widziałem w młodości, kiedy rozwijał się w Sisleyu Treviso. Wielką przyjemnością będzie zobaczyć go teraz w Trento. Jestem przekonany, że wartości, jakie wniesie do zespołu, będą przydatne pod każdym względem, nie tylko w odniesieniu do aspektów typowo sportowych – podsumował.

źródło: inf. własna, trentinovolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved