Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafael Redwitz nowym rozgrywającym AZS-u Częstochowa

Rafael Redwitz nowym rozgrywającym AZS-u Częstochowa

fot. archiwum

Urodzony w brazylijskiej Kurytybie reprezentant Francji Rafael Redwitz będzie w najbliższym sezonie występował w AZS-ie Częstochowa. Siatkarz grający na pozycji rozgrywającego podpisał kontrakt z klubem spod Jasnej Góry.

Cieszę się, że Rafael będzie naszym graczem. Jego wysokie umiejętności i doświadczenie gwarantują odpowiedni poziom gry – mówi trener AZS-u Częstochowa Michał Bąkiewicz.

Rafael Redwitz urodził się 12 sierpnia 1980 roku w Kurytybie. W Brazylii występował m.in. w Petropolis, a w 2003 zdecydował się na przeprowadzkę do Europy. Jego pierwszym klubem na Starym Kontynencie był CV Andorra. Później występował we francuskich klubach Arago de Sete, Paris Volley, Tours VB, a ostatnio w Montpellier UC. Na swoim koncie ma też grę w najsilniejszych ligach Europy – włoskiej (Volley Forli), polskiej (Asseco Resovia Rzeszów) i rosyjskiej (Iskra Odincowo).

Lista jego sukcesów jest długa, bo na swoim koncie ma srebrny medal klubowych mistrzostw Ameryki Południowej, złote i srebrne medale ligi francuskiej, Puchar Francji oraz medal mistrzostw Polski. Był też wybrany najlepszym siatkarzem ligi francuskiej.Nowy rozgrywający AZS-u Częstochowa ma 191 cm wzrostu. W ataku sięga piłki na wysokości 330 cm, a w bloku osiąga pułap 312 cm.

 

źródło: azsczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved