Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Nowi libero w Espadonie i Camperze

Nowi libero w Espadonie i Camperze

fot. archiwum

Powoli trwa kompletowanie składów zespołów Krispol I Ligi. Nowych libero zakontraktował Espadon Szczecin oraz Camper Wyszków. Przesądzone jest także odejście z wyszkowskiego zespołu Tomasza Ruteckiego, który ma zagrać w PlusLidze.

Działacze Espadonu Szczecin nie spieszą się ze wzmacnianiem składu. Dotychczas ogłosili podpisanie kontraktów z trzema nowymi zawodnikami – Bartoszem Wajdowiczem, Bartoszem Pietruczukiem i Krzysztofem Antosikiem. Do grona tych siatkarzy dołączył Jakub Guz, który w drużynie prowadzonej przez trenera Brdjovicia ma grać na pozycji libero. To bardzo doświadczony zawodnik, który większą część swojej dotychczasowej przygody z siatkówką spędził w Avii Świdnik. Dopiero przed poprzednim sezonem zdecydował się na przenosiny do KPS-u Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS, w którym występował zarówno na pozycji libero, jak i na przyjęciu.

Nowego libero ma także Camper Wyszków, który przechodzi sporą rewolucję kadrową w trwającym okienku transferowym. Umowy z wyszkowskim zespołem przedłużyli jedynie: Dariusz Szulik, Maciej Główczyński, Konrad Woroniecki i Tobiasz Wojtkowski, a do grona zawodników opuszczających Wyszków dołączył Tomasz Rutecki, który w kolejnych rozgrywkach ma zagrać w PlusLidze. Wcześniej do drużyny prowadzonej od nowego sezonu przez trenera Blomberga dołączyło pięciu nowych graczy, a szóstym jest libero – Jakub Nurczyński. To 20-letni siatkarz, który pierwsze siatkarskie szlify zbierał w Młodej Lidze, grając w ekipie z Bydgoszczy. Ostatnio reprezentował barwy Huraganu Wołomin, z którym dotarł do turnieju półfinałowego II ligi mężczyzn. Zatem skład Campera jest już prawie skompletowany, a do obsadzenia pozostały głównie dwa wolne miejsca na przyjęciu.

Zobacz również
Karuzela transferowa Krispol I Ligiźródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved