Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Nicola Negro: Jestem zadowolony ze składu mojej drużyny

Nicola Negro: Jestem zadowolony ze składu mojej drużyny

fot. Łukasz Krzywański

- Jestem usatysfakcjonowany składem personalnym, jaki klub dał mi do dyspozycji. Zbudowaliśmy zbalansowaną drużynę, w skład której wchodzą doświadczone zawodniczki i młode talenty - ocenia nowy skład Impelu Wrocław szkoleniowiec ekipy, Nicola Negro.

Obecny sezon transferowy wrocławski klub może zaliczyć do bardzo udanych. Włodarzom Impelu udało się zakontraktować tak znane i utytułowane zawodniczki jak Katarzyna Skowrońska-Dolata, Milena Radecka czy Carolina Costagrande. Zadowolenia z kształtu ekipy na przyszły sezon nie kryje jej szkoleniowiec. – Jestem zadowolony i usatysfakcjonowany składem personalnym, jaki klub dał mi do dyspozycji. Ogólnie mówiąc, zbudowaliśmy zbalansowaną drużynę, w skład której wchodzą doświadczone zawodniczki i młode talenty siatkarskie. Na każdej pozycji mamy wartościowych zmienników, a ławka rezerwowych, dzięki zmianom w regulaminie, jest dłuższa niż zwykle – ocenia Nicola Negro.

Mamy bardzo dobre rozgrywające. Milena Radecka to doświadczona zawodniczka – ma wiele sezonów rozegranych w kadrze Polski i w europejskich klubach. Nasze drogi ponownie się krzyżują – poprzednio miałem możliwość współpracy z Mileną w Azerrailu Baku, stąd osobiście znam jej umiejętności i wartość dla drużyny. Nie znam natomiast Magdaleny Gryki, ale obserwowałem ją w ostatnim sezonie. Pokazała wtedy, że jest interesującą, młodą zawodniczką – komentuje obsadę pozycji rozgrywającej włoski szkoleniowiec.

Równie dobre siatkarki mamy na pozycji środkowych bloku. Ptak, Kąkolewska i Sikorska to młode zawodniczki, których potencjał jest ogromny. Mam nadzieję, że dzięki naszym przygotowaniom do sezonu i ciężkiej pracy pokażą, na co je stać – kontynuuje. – Atakujących nie muszę nikomu przedstawiać. Kasia Skowrońska-Dolata powróciła do Polski po dziesięciu latach gry za granicą. Gdziekolwiek nie grała – zawsze odnosiła znaczące sukcesy – zdobyła mistrzostwo ligi włoskiej, tureckiej, chińskiej i azerskiej. Joanna Kaczor to także doświadczona zawodniczka, tym bardziej cieszy mnie jej obecność w naszym zespole – dodaje Włoch.Na pozycji libero wystąpią z kolei Agata Sawicka i 20-letnia debiutantka, Magda Stasiak. Pierwsza z nich przez najbliższe pół roku będzie jednak wyłączona z gry. Sawicka doznała groźnej kontuzji podczas meczu reprezentacji w finale igrzysk europejskich w Baku. – Kontuzja Agaty to dla nas cios i bardzo będzie nam jej brakowało. Bardzo liczyłem na jej osobowość zarówno tę na boisku, jak i poza nim. Jakoś będziemy musieli przez to przejść i z niecierpliwością czekamy, aż wróci do pełnej dyspozycji. Nasza druga libero, Magda Stasiak, to młoda i debiutująca w seniorskiej siatkówce zawodniczka. Rozważamy scenariusz, że będziemy musieli ją w jakiś sposób wspomóc, kontraktując nową libero na czas nieobecności Agaty – przyznaje trener.

Mocnymi punktami w przyjęciu wrocławskiej drużyny z pewnością będą Włoszka, Carolina Costagrande i reprezentantka USA, Kristin Hildebrand. – Carolina jest jedną z najlepszych zawodniczek ostatniej dekady w Europie. Jestem przekonany, że do Polski przyjechała, by grać o kolejny medal w jej, jakże bogatej, kolekcji. Równie doświadczoną zawodniczką na tej pozycji jest Kristin Hildebrand. Ona także sporą część swojej kariery spędziła w najlepszych europejskich zespołach. Jest bardzo dobrze wyszkolona technicznie – co będzie dla nas bardzo pomocne. Andrea Kossanyiova, Karolina Piśla i Aleksandra Sochacka to z kolei młode zawodniczki z ogromnym potencjałem. Jestem przekonany, że pomogą nam w dążeniu do osiągnięcia naszych celów – kończy Nicola Negro.

źródło: impelwroclaw.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved