Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ: Oba polskie duety pożegnały się z turniejem

MŚ: Oba polskie duety pożegnały się z turniejem

Obie polskie pary odpadły z mistrzostw świata. W meczu o awans do 1/8 turnieju duet Fijałek/Prudel przegrał z Brazylijczykami Pedro/Evandro 1:2. W drugim środowym starciu Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz 0:2 ulegli innej brazylijskiej parze - Emanuel/Ricardo.

W pierwszym secie od początku prowadzili Brazylijczycy. Po kilku pierwszych akcjach wygrywali oni 3:1, a chwilę potem ich przewaga zaczęła wzrastać i wkrótce była aż siedmiopunktowa (12:5). Polacy próbowali odrabiać straty, ale zdołali zbliżyć się do rywali jedynie na trzy oczka, przy stanie 17:14. Od tej pory brazylijska para pozwoliła biało-czerwonym na ugranie już tylko jednego punktu, pewnie wygrywając inauguracyjną partię 21:15. Druga odsłona była bardziej wyrównana. Gra od początku toczyła się punkt za punkt, ale minimalnie na prowadzeniu wciąż byli Brazylijczycy. Polacy jednak ani na moment nie odpuścili. Przy stanie 21:20 obronili piłkę meczową dla duetu Pedro/Evandro, a chwilę potem triumfowali 23:21.

W decydującej partii szybko inicjatywę przejęli gracze z Brazylii, odskakując polskiej ekipie na dwa oczka. Przewagę utrzymali oni do stanu 7:5. Wtedy bowiem Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel doprowadzili do remisu po 7, a po chwili nieznacznie wygrywali (8:7). Biało-czerwonym nie udało się jednak powiększyć ani długo utrzymać prowadzenia. W końcówce dwupunktową nadwyżkę zbudowali rywale i to oni ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwa 15:13, a w całym meczu 2:1.

Pedro/Evandro – Fijałek/Prudel 2:1
(21:15, 21:23, 15:13)

Pierwsza partia spotkania od początku należała do pary brazylijskiej, która pewnie rozpoczęła od kilkupunktowego prowadzenia. Przy stanie 8:4 dla duetu Emanuel/Ricardo o przerwę poprosili polscy zawodnicy. Czas nie wybił jednak z rytmu ich rywali, którzy po powrocie na boisko powiększyli swoją przewagę do sześciu oczek. Było to jednak preludium do dalszego, wyraźniejszego przejmowania przez nich inicjatywy. Wkrótce Brazylijczycy wygrywali bowiem aż 15:6. Kądzioła i Szałankiewicz niczym rywalom już w tej partii nie zagrozili, przegrywając ją wysoko, 13:21.

Mimo tak znacznej dominacji Emanuela i Ricardo w inauguracyjnej partii drugi set rozpoczął się od wyrównanej walki po obu stronach siatki. Do stanu 5:5 trwała gra punkt za punkt, ale chwilę potem na trzy oczka odskoczyli biało-czerwoni (8:5). Brazylijczycy szybko zareagowali i poprosili o czas. Po nim zaczęli odrabiać straty i wkrótce z przewagi Polaków został już tylko punkt (7:8), a za moment minimalnie na prowadzeniu byli canarinhos (10:9). Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Po kolejnych kilku akcjach tym razem polska ekipa prowadziła 18:16. Wydawało się, że Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz zmierzają do tie-breaka, ale w końcówce drugiej partii inicjatywę znów przejęli rywale. Doprowadzili do remisu po 19 i ostatecznie wygrali seta na przewagi 23:21, awansując tym samym do kolejnej rundy. Polacy zaś, podobnie jak Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, pożegnali się z turniejem.

Emanuel/Ricardo – Kądzioła/Szałankiewicz 2:0
(21:13, 23:21)